بيشتر
کارشناس منابع اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان خبر داد؛ خرید کتاب به ارزش ۸۵۰ میلیون ریال از نمایشگاه کتاب زنجان برای کتابخانه های عمومی کارشناس منابع اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان از خرید کتاب به ارزش 850 میلیون ریال از نمایشگاه کتاب استان زنجان برای کتابخانه های عمومی استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، حسین رحمانی‌زاده، کارشناس منابع اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان از خرید کتاب به ارزش 850 میلیون ریال از نمایشگاه کتاب استان زنجان برای کتابخانه های عمومی استان خبر داد و گفت: نمایشگاه کتاب و حضور ناشران مطرح کشوری یک رویداد مهم فرهنگی است و می‌تواند زمینه‌ای برای ارتباط مستقیم مردم با صنعت نشر باشد.
 

وی هدف از خرید کتاب از نمایشگاه کتاب استان را تأمین نیازهای اطلاعاتی اعضای کتابخانه‌های عمومی دانست و افزود: در طول سال نیازهای منابع کتابخانه‌ها با نظرخواهی از اعضای کتابخانه‌ها رصد می شود. فهرست کتاب های مورد نیاز در موضوعات رمان و داستان، تاریخ، روانشناسی، کودک و کمک آموزشی تهیه شد و بر اساس اولویت، عناوین مدنظر از نمایشگاه کتاب زنجان خریداری شد.

رحمانی‌زاده بیشترین منابع مورد امانت کتابخانه ها را مربوط به دو حوزه رمان و کودک عنوان کرد و افزود: بر همین اساس بیشترین خرید صورت گرفته مربوط به این دو حوزه بود.

کارشناس منابع اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان در پایان یادآور شد: از طریق هماهنگی با بنیاد علمی آموزشی قلم چی در نمایشگاه کتاب زنجان میزان ۵۰۰ میلیون ریال کتب کمک آموزشی به کتابخانه‌های عمومی اهدا شد.

رحمانی زاده در پایان اظهار داشت: امید است در شرایطی که اعتبارات نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برای خرید و ارسال کتاب به کتابخانه‌ها کاهش یافته است، خریدهای استانی تأمین‌کننده بخشی از نیازهای مخاطبان کتابخانه های عمومی باشد.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 63