بيشتر


همزمان با ایام گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی؛ نشست روایتگری خاطرات حماسه و ایثار سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در کتابخانه سیدافضل موسوی زنجان برگزار شد همزمان با ایام گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، مراسم روایتگری خاطرات حماسه و ایثار سردار شهید در سالن جلسات کتابخانه سیدافضل موسوی زنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی زنجان، همزمان با گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، مراسم روایتگری خاطرات حماسه و ایثار سردار شهید با حضور حاج حسین محمدی، جانباز و رزمنده دوران هشت سال دفاع مقدس؛ امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، کارکنان ستادی، کتابداران و دانش آموزان مدرسه آیت اله شبیری زنجانی در سالن جلسات کتابخانه سیدافضل موسوی زنجان برگزار شد.

امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در ابتدای جلسه ضمن تبریک و تسلیت به مناسبت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، اظهار داشت: سردار سلیمانی یک شخص نبود، یک جریان فکری و یک اسطوره بود؛ نه تنها در ایران، بلکه در اقصی نقاط جهان. سردار قاسم سلیمانی، سمبل اخلاق بود و قلب و روحیه رئوف و پاکی داشت که کاملاً از تواضع ایشان مشخص بود.

نیک بخش ادامه داد: شهید قاسم سلیمانی، سرداری از جنس مردم بود که ساده زیستی، تواضع، ادب و متانتش، توانمندی های نظامی، فرماندهی و رهبری او را برجسته تر می کرد. بین تمامی جریان‌های سیاسی و سلایق فرهنگی و اجتماعی ایران، محبوبیت ویژه‌ای داشت.نیک بخش در ادامه خاطرنشان کرد: این سردار ملی که عمری را بی‌ادعا به تلاش و مجاهدت برای دفاع از مردم، کشور و انسان‌های بی‌دفاع کشورهای منطقه گذرانده بود و با تلاشی پردامنه توانست شر داعش را از سر منطقه و به‌ویژه مردم زجرکشیده سوریه و عراق رفع کند، در حمله هوایی پهپادهای امریکایی به شهادت رسید. این اقدام از جانب دولت آمریکا باعث شد که دشمنی های ایران و آمریکا بیشتر شود.

وی با اشاره به عشق سردار سلیمانی به ولایت تاکید کرد: از علاقمندی های سردار سلیمانی این بود که او را سرباز ولایت بدانند.در ادامه حاج حسین محمدی از رزمندگان و جانبازان هشت سال دفاع مقدس، به بیان خاطراتی از حاج قاسم سلیمانی در دوران دفاع مقدس به عنوان فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله بود و نیز به عنوان فرمانده قدس و مبارزه با داعش پرداخت.

در انتهای نشست، برنامه پرسش و پاسخ با محوریت شهادت حاج قاسم سلیمانی در بین دانش آموزان برگزار و به سه نفر از برگزیدگان جوایزی اهدا شد.گفتنی است، در انتهای مراسم از حاج حسین محمدی، جانباز و رزمنده هشت سال دفاع مقدس با اهدای لوح سپاس، تقدیر شد.

بيشتر
 [PageVisit]