بيشتر
در نهمین روز ایام الله دهه مبارک فجر؛ «نشست روایتگری انقلاب» در زنجان برگزار شد نشست «روایتگری انقلاب» به همت اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان در کتابخانه عمومی سیدافضل موسوی زنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی زنجان، در نهمین روز ایام  الله دهه مبارک فجر «نشست روایتگری انقلاب» توسط غلامرضا شیخی، جانباز انقلاب و با حضور امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عممی استان زنجان؛ ایرج صادقی، معاون امور کتابخانه ها و همکاری ها؛ سیروس نعمتی، معاون امور اداری و مالی اداره کل، کارشناسان ستادی و کتابداران، اهالی فرهنگ، فعالان حوزه کتاب، اصحاب رسانه در سالن کتابخانه عمومی سیدافضل موسوی زنجان برگزار شد.
 

امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی زنجان ضمن خیرمقدم به حاضران و تبریک چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، هدف از برگزاری این نشست را آشنایی با حوادث و وقایع دوران پیروزی انقلاب دانست و اظهار داشت: انقلاب اسلامی جلوه وحدت مردم برای سرنگونی طاغوت بود.

در ادامه امیرعلی نیک بخش به تشریح و تبیین نقش بانوان شهرستان زنجان و مبارزات آن‌ها در دوران پیروزی انقلاب پرداخت و افزود: یکی از مهم ترین ویژگی‌های منحصر به فرد انقلاب اسلامی در زنجان، حضور زنان در راهپیمایی علیه رژیم بود. برای نخستین‌ بار در کشور و در جریان انقلاب، زنان زنجانی در روز نهم شهریور ماه ۵۷ بدون حضور مردان دست به راهپیمایی آرام زدند، که این حرکت نمادین الگویی برای سایر شهرها شد و نشان از آگاهی و هوشیاری زنان زنجان داشت.
 

وی افزود: استان زنجان ۲۹ شهید و ۲۷ جانباز در دوران انقلاب تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران کرده است.

نیک بخش بر لزوم حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن تأکید کرد و گفت: انقلاب اسلامی جلوه‌هایی از اراده و وحدت برای سرنگونی طاغوت در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی را به نمایش گذاشت و مردم با شرکت در راهپیمایی دوباره عزم خود برای مقابله با استکبار را فریاد می‌زنند.

در ادامه این نشست غلامرضا شیخی، که از مبارزان انقلابی شهرستان زنجان در دوران پیروزی انقلاب اسلامی بود به بیان روایات و خاطراتی از حوادث این ایام پرداخت.
 

وی با اشاره به اینکه در راه انقلاب بسیاری از مبارزان زیر شکنجه‌های طاغوت قرار گرفتند و عده‌ای شهید شدند، تصریح کرد: مردم ایران برای به ثمر رسیدن انقلاب‌ اسلامی هزینه‌های بسیاری دادند.

شیخی به نقش رهبری در پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: حضرت امام خمینی(ره) با تکیه بر قدرت الهی و سیل خروشان مردم در برابر رژیم طاغوت ایستاد و این انقلاب عظیم نه تنها دیکتاتوری یک کشور را نابود کرد بلکه ابهت غرب و شرق را شکست.

در انتهای مراسم، با اهدای لوح سپاس از طرف مدیرکل کتابخانه های عمومی استان از غلامرضا شیخی، جانباز انقلاب تقدیر شد.
 بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 19