بيشتر

با حضور نویسنده اثر؛ نشست نقد و بررسی کتاب «تاریخ و فرهنگ طارم» در شهرستان طارم برگزار شد کتاب «تاریخ و فرهنگ طارم» نوشته اصغر بهرامی هزاررودی با حضور نویسنده اثر در کتابخانه عمومی شهید بهشتی آببر شهرستان طارم نقد و بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، کتاب «تاریخ و فرهنگ طارم»، به عنوان اولین اثر تحقیقی و علمی درباره تاریخ و فرهنگ شهرستان طارم، با حضور اصغر بهرامی هزاررودی، نویسنده کتاب؛ یاسر روحانی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان طارم؛ کریم حیدری، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طارم؛ حجت اله شعبانی، شهردار شهر آببر و جمعی از نویسندگان و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی در حوزه فرهنگ و تاریخ طارم در کتابخانه عمومی شهید بهشتی آببر شهرستان طارم نقد و بررسی شد.
 

یاسر روحانی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان طارم در ابتدا ضمن خیرمقدم به حاضران، بیان کرد: هدف از برگزاری این نشست، معرفی فرهنگ و ادبیات عامیانه شهرستان طارم است. دستگاه‌های متولی باید از فعالان عرصه کتاب و قلم حمایت کنند تا در آینده نویسندگان به فعالیت در این بخش امیدوار بوده و با انگیزه بالایی در این مسیر گام بردارند.
 

اصغر بهرامی هزاررودی، نویسنده اثر در این نشست با اشاره به نوع نگارش کتاب «تاریخ و فرهنگ طارم»، گفت: کتاب «تاریخ و فرهنگ طارم» به عنوان اولین اثر تحقیقی و علمی درباره تاریخ و فرهنگ شهرستان طارم در ۲ بخش ارائه شده است. بخش اول این کتاب در سه فصل به زبان و وجه تسمیه طارم، تاریخ و جغرافیای تاریخی این منطقه، فولکور و ادبیات عامیانه طارم می پردازد و بخش دوم شامل ۳۶ داستان شفاهی از زبان کهنسالان منطقه طارم است.

در ادامه این جلسه نویسندگان و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی در حوزه فرهنگ و تاریخ به نقد و بررسی اولین اثر نوشتاری در شهرستان طارم پرداختند.

گفتنی است، در پایان مراسم از نویسنده اثر با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.
 

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 24