بيشتر
با هدف توسعه همکاری ها انجام شد؛ دیدار مدیران‌کل کتابخانه های عمومی و امور زندان های زنجان مدیرکل کتابخانه های عمومی زنجان با هدف توسعه همکاری ها در زمینه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی با مدیرکل امور زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی این استان، دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، با هدف توسعه همکاری ها در زمینه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی زنجان به همراه ایرج صادقی، معاون امور کتابخانه ها و همکاری ها با محمد جوادی، مدیرکل امور زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان، دیدار و گفتگو کرد.
 

مدیرکل کتابخانه های عمومی در این دیدار ضمن تبریک چهل و یکمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و انتصاب محمدجوادی، گفت: کتابخانه های عمومی به عنوان نهادی عمومی و غیردولتی در خدمت جامعه هستند که با مجموعه ای منظم از منابع مکتوب و مضبوط و بخش های مرجع، کودک، سالن های مطالعه و ... در اشکال مختلف به منظور برآورده ساختن نیازهای اطلاعاتی، پژوهشی، آموزشی، تفریحی و غنی سازی اوقات فراغت عموم، خدمات ارائه می دهند.
 

در ادامه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ضمن اعلام آمادگی برای همراهی در توسعه و تجهیز کتابخانه زندان های استان، تلاش در جهت اصلاح و تربیت افراد به خطا رفته جامعه و کاهش آسیب های اجتماعی را به عنوان وظیفه سازمانی و اجتماعی برخود واجب دانست.

محمد جوادی، مدیرکل زندان های استان وضعیت مطالعه در بین مددجویان زندان ها را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: استقبال گسترده مددجویان از برنامه هاو مسابقات کتاب و کتابخوانی ‌میزان گرایش مددجویان به موضوع مطالعه رضایت بخش است.
 

جوادی در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه زندان های استان، افزود: تجهیز کتابخانه زندان های استان به ویژه توسعه فرهنگ کتابخوانی در داخل بند ها و آسایشگاه های پرسنل وظیفه مستلزم همراهی دستگاه های متولی استان است.

وی بر لزوم ایجاد بستر های لازم در جامعه و ترغیب افراد به کتابخوانی تأکید کرد و کتابخوانی را یکی از ابزار های مهم در کاهش آسیب های اجتماعی دانست.
 بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 39