بيشتر

با حضور رئیس ستاد اقامه نماز استان؛ جلسه شورای ستاد اقامه نماز اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان برگزار شد جلسه شورای ستاد اقامه نماز اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان به منظور برنامه ریزی و اجرای برنامه های ویژه فریضه نماز و مسابقه کتابخوانی با موضوع نماز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، جلسه شورای ستاد اقامه نماز اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان به منظور برنامه ریزی و اجرای برنامه های فریضه نماز و مسابقه کتابخوانی با موضوع نماز با حضور امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ حجت الاسلام علی یوسفی، رئیس ستاد اقامه نماز استان و دیگر اعضای ستاد روز یکشنبه ۴ اسفندماه در اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان برگزار شد.
 

در ابتدای این جلسه نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان با اشاره به نقش نماز در کاهش آسیب های اجتماعی، گفت: نماز به عنوان ستون اصلی دین نقش بسیار مهمی در جلوگیری از آسیب های اجتماعی دارد.

 نیک بخش در ادامه بیان کرد: ۹۷ باب کتابخانه در سطح استان وجود دارد که در واقع ۹۷ پایگاه اقامه نماز جهت برگزاری و ترویج آیین عبادی نماز است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی، جلسات نقد و بررسی و رونمایی کتاب و نشست های کتاب‌خوان با محوریت نماز را از برنامه های این اداره کل عنوان کرد.
 

در ادامه این جلسه، حجت الاسلام علی یوسفی، رئیس ستاد اقامه نماز استان در ابتدای سخنان خود به جنبه فردی نماز پرداخت و اظهار داشت: به دلیل اهمیت زندگی اجتماعی در تعالیم دین مبین اسلام، ضرورت پرداختن هرچه بیشتر به مقوله نماز در بعد اجتماعی کاملا محسوس است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان زنجان با اشاره به بخشی از بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری و اهمیت شعائر انقلاب اسلامی و تلاش برای حفظ این شعائر، گفت: اقامه نماز به صورت جمعی و اجتماعی شعار اصلی دین مبین اسلام است.
 

وی در بخش دیگری از سخنانش توضیحاتی در رابطه با راه اندازی سامانه ارزیابی نمازی با عنوان «سجاده» ارائه و از آمادگی ستاد اقامه نماز جهت پرداختن به دغدغه ها و مشکلات در رابطه با سامانه مذکور خبر داد.

در ادامه جلسه هر یک از اعضای جلسه پیشنهاداتی را در خصوص اجرای برنامه های فرهنگی و استفاده از ظرفیت کتابخانه ها در راستای ترویج و توسعه فرهنگی اقامه نماز بیان کردند.
 

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 31