بيشتر
1
در جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان مطرح شد؛ میزبانی کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان با 186 برنامه فرهنگی در جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان، اهم برنامه های هفته کتاب تبیین شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، چهارمین جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان با حضور قاسم موحدیان، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان، کارشناسان ستادی شهرستان و مسئولین کتابخانه های عمومی با محوریت تشکیل ستاد هفته کتاب و تبیین مسابقه سراسریکتابخوانی نماز در محل کتابخانه عمومی سهروردی برگزار شد.
در این جلسه، موحدیان با اشاره به آغاز بیست و ششمین دوره هفته کتاب از 24 آبان الی 1 آذر بیان داشت: هفته کتاب فرصت مناسبی برای معرفی کتابخانه های عمومی و مشارکت عموم مردم در برنامه و فعالیت های آن است که باید از این موقعیت بخوبی بهره برد.
وی با اشاره به برنامه های کتابخانه های عمومی شهرستان در این هفته گفت: با همکاری کلیه کتابداران و مسئولین کتابخانه های عمومی در ایام هفته کتاب 186 برنامه در قالب: نشست های کتابخوانی، قصه گویی، جمع خوانی، مسابقات کتابخوانی و نقاشی و ... در کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان برگزار خواهد شد.
رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان در ادامه ضمن تقدیر از زحمات همکاران خود در کتابخانه های عمومی یادآور شد: کتابخانه های عمومی توانسته اند با برگزاری برنامه های متنوعی همچون نشست های کتابخوان مدرسه ای و ایجاد تورهای بازدید دانش آموزان از کتابخانه ها، مشارکت خوبی را ایجاد کنند که برای تقویت اعضای کتابخانه های نیز مفید است.
وی همچنین با اشاره به نام گذاری 24 آبان ماه به عنوان روز استانی اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی خواستار برپایی ایستگاه های جمع آوری منابع اهدایی در کتابخانه های عمومی شد.
موحدیان در ادامه با تبیین مسابقه سراسری کتابخوانی نماز، برگزاری این مسابقه را علاوه بر ترویج فریضه واجب نماز، در گسترش فرهنگ کتابخوانی موثر دانست.
در ادامه جلسه، مسئولین کتابخانه های عمومی نیز ضمن بیان دیدگاههای خود در مورد مسائل مطرح شده به بحث و تبادل نظر پرداخته، پیشنهاداتی در خصوص برگزاری باشکوه تر مراسم هفته کتاب بیان داشتند.
 
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 305