بيشتر
1
حال خوش خواندن همراه با پیشکسوت کتابداری؛ کتابدار دلسوز نقش مهمی در جذب مخاطب به کتابخانه دارد یک کتابدار پیشکسوت زنجانی گفت: کتابداران با دانش و اطلاعات کافی می توانند مخاطبان خود را جذب کنند و این موضوع باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، ژاله همتیان، یکی از پیشکسوتان کتابدار و عضو انجمن کتابخانه های عمومی استان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی گفت: متاسفانه عصر کنونی و گسترش شبکه های مختلف اجتماعی موجب شده عموم مردم به ویژه کودکان و نوجوانان از دوستی با کتاب و کتابخوانی بیش از گذشته دور بمانند.

وی بیان کرد: این در حالی است اغلب، والدین تلاش می کنند رفاه و آسایش فرزندان خود را در همه زمینه ها تامین کنند، اما به موضوع کتاب به عنوان عنصر انسان ساز توجه چندانی ندارند.
همتیان افزود: لذتی که در مطالعه کتاب وجود دارد قابل مقایسه با مطالعه مطالب شبکه های مختلف اجتماعی نیست چرا که تماس مستقیم با کتاب انس و الفت وصف ناشدنی را برای مخاطب بوجود می آورد.
عضو انجمن کتابخانه های عمومی استان اضافه کرد: کتابداران با کسب دانش و اگاهی لازم نقش بسزایی در هدایت و جذب مخاطبان خود به مطالعه و حتی معرفی کتاب های هدفمند دارند و به این موضوع باید بیش از گذشته توجه شود.
این پیشکسوت کتابدار زنجانی ادامه داد: وضعیت کتاب و کتابخوانی استان زنجان در طی سال های گذشته و حتی در مقایسه با استان های دیگر پیشرفت بسیار خوبی داشته است.
همتیان ادامه داد: وجود کتاب های به روز و متناسب با نیازهای مخاطبان و علاقمندان به ویژه نسل جوان نیز می تواند به راههای توسعه فرهنگ کتابخوانی در جامعه منتهی شود.
وی، با بازگویی خاطرات فعالیت کاری خود گفت: در سالی از خدمت کاری در یکی از کتابخانه های شهر زنجان کودکی از یکی از مناطق محروم شهر برای مطالعه به یکی از کتابخانه ها ی زنجان، می آمد که بسیار به کتابخوانی علاقمند بود.
همتیان ادامه داد: این کتابخوان علاقمند روزی به من گفت که می خواهد با این تلاش و مطالعه فراوان پزشک شود و با لبخندی این امید را به او دادم که خواستن، توانستن است و این مهم نیز محقق شد.
این پیشکسوت کتابدار زنجانی خاطر نشان کرد: بصورت اتفاقی همان کودک علاقمند به کتاب که حالا پزشک شده بود روزی به نزد من آمد و وقتی همان ماجرا و اتفاق در ذهنم تداعی شد، بسیار خوشحال شدم.
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 309