بيشتر
1
فرماندار شهرستان زنجان مطرح کرد؛ استقبال انجمن کتابخانه های عمومی از فعالین حوزه کتاب فرماندار شهرستان زنجان گفت: از حضور کتابفروشان، ناشرین، نویسندگان و فعالین حوزه کتاب در جلسات انجمن استقبال می کنیم.
دومین جلسه مشترک انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان و انجمن کتابخانه های عمومی بخش های زنجان با حضور رضا عسگری، فرماندار؛ امیرعلی نیکبخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ بخشداران؛ قاسم موحدیان، رییس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان و سایر اعضای انجمن در محل سالن جلسات کتابخانه عمومی گلشهر برگزار شد.
در این جلسه، فرماندار شهرستان زنجان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات روسای انجمن های کتابخانه های عمومی و تبریک هفته کتاب بیان داشت: گزارش وضعیت عملکرد و آمارهای کتاب و کتابخوانی در شهرستان زنجان نشان از حرکت رو به رشد این مجموعه دارد اما این بدین معنا نیست که ما در وضعیت مطلوبی هستیم. بنابراین همت مضاعف و تلاش مجددانه همه دست اندر کاران برای افزایش سرعت رشد در این حوزه امری ضروریست.
وی ادامه داد: با برنامه ریزی و هدف گذاری خوب، پایه ریزی فرهنگی مناسبی در این حوزه انجام شده و زیرساختهای لازم ایجاد شده است.
عسگری افزود: جلسات انجمن فرصت مغتنمی جهت همفکری و ارائه راهکار در راستای ارتقای شاخص های فرهنگی است وی در ادامه با بیان خاطره ای بیان داشت: بسیاری مواقع یک اتفاق و یا یک تلنگر برای بروز خلاقیت و توانمندی های ذاتی انسان کافی است که با ایجاد فضای مناسب جهت بروز این استعدادها می توان فرصت ها و چالش های بسیاری را پدید آورد.
فرماندار زنجان حضور سمن های فعال در حوزه کتاب و کتابخوانی، کتاب فروشان، ناشرین، نویسندگان و کلیه فعالین این حوزه را در جلسات انجمن مفید ارزیابی کرد و بیان داشت باید در راستای تقویت این گروه ها، خصوصا گروهای خیرین کتابخانه ساز گام برداشت.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز با تبریک فرارسیدن هفته کتاب و با اشاره به شعار «حال خوش خواندن» به عنوان شعار این هفته بیان داشت: امروزه اطلاعات و دانش افزایی پایه و اساس رسیدن به موفقیت است. مادر ثروت ها دانایی است و هر جامعه ای بتواند تعداد افراد بیشتری از جامعه اش را به سلاح اطلاعات صحیح و کسب دانش و مهارت مجهز کند پیشرو خواهد بود.
وی همچنین با اشاره به رونمایی «سند اخلاق حرفه ای» اظهار داشت: وجود خط مشی منسجم در بررسی عملکرد اخلاق حرفه ای، امکان رف نواقص و حرکت در مسیر تعالی و رشد را مهیا خواهد کرد.
نیکبخش در ادامه با اشاره به فعالیت های کتابخانه های عمومی از گویا سازی 4 هزار جلد کتاب در کتابخانه عمومی اندیشه سپید خبر داد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی همچنین با اشاره به برنامه های هفته کتاب در کتابخانه های عمومی اظهار داشت: اجرای طرح عضویت رایگان، برپایی ایستگاه جمع آوری کتب اهدایی، برگزاری نشست های تخصصی کتابخوانی، آیین تکریم مقام کتابداران و فعالین حوزه کتاب و ... از جمله برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی جهت جذب مخاطبین و علاقه مندان به کتاب است.

در ادامه موحدیان ضمن تبریک فرا رسیدن بیست و ششمین دوره هفته کتاب بیان داشت: 186 برنامه فرهنگی به مناسبت گرامیداشت این هفته در کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان برگزار می شود.
وی ادامه داد: شهرستان زنجان 37 باب کتابخانه عمومی با مجموع 46 هزار و 218 نفر عضو دارد که68/8 درصد جمعیت شهرستان را شامل می شود و این رقم بالاتر از متوسط کتابخانه های استانی و کشوری است.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان در ادامه با اشاره به منابع و زیربنای کتابخانه های عمومی شهرستان تصریح کرد تا پایان سال تلاش داریم که این آمار را افزایش داده و با هدف گذاری صحیح رقم درصد اعضای کتابخانه های عمومی را به بالای 10 درصد برسانیم.
در ادامه جلسه، بخشداران و سایر اعضا، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های انجمن های خود، به بیان دیدگاهها و نظرات خود در خصوص موارد مطرح شده پرداختند.
گفتنی است در حاشیه این مراسم، فرماندار از بخش های مختلف کتابخانه عمومی سیدافضل موسوی بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند برنامه ها و فعالیت های کتابداران قرار گرفت. 
بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 347