بيشتر
بازدید مدیرکل کتابخانه های عمومی استان از روزنامه محلی
در دیدار با دو روزنامه محلی استان مطرح شد؛ روند صعودی اقبال مردم به کتابخانه های عمومی استان زنجان مدیرکل کتابخانه های عمومی در دیدار با دو روزنامه محلی استان بیان داشت: کتابخوانی و اقبال مردم به کتابخانه های عمومی در استان زنجان روند صعودی دارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، امیرعلی نیکبخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به همراه ایرج صادقی، معاون توسعه کتابخانه ها و کتابخوانی و سیدحسین محمدی، رئیس اداره امور همکاریها با حضور در دفتر دو روزنامه محلی زنجان ضمن تقدیر از زحمات ایشان در راستای ترویج امر کتابخوانی با مسئولین و عوامل هیئت تحریریه آن دیدار و گفتگو کردند.


در این دیدارها که بصورت جداگانه صورت گرفت، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ضمن تقدیر از زحمات و همکاریهای مدیران روزنامه های مذکور، بیان داشت: ترویج کتابخوانی مستلزم فرهنگ سازی در سطح عموم جامعه است و این امریست که نیازمند همکاری همه جانبه دستگاههای فرهنگی و دغدغه مندی فعالین حوزه کتاب در این خصوص است.

وی اظهار داشت: کتابخانه های عمومی امروزه جوابگوی همه ذائقه هاست و ما در تمامی گروههای سنی و از هر طیفی مراجعه کننده داریم.

نیکبخش با اذعان به اینکه هشت درصد جمعیت استان عضو کتابخانه های عمومی هستند. بیان داشت: کتابخانه های عمومی امروزه تاثیرات خوبی در امر ترویج مطالعه بین خانواده ها به ویژه کودکان و نوجوانان داشته است وما  نسبت به سالهای گذشته با روند صعودی افزایش مراجعین و امانت کتاب در کتابخانه های عمومی مواجه هستیم.

نیکبخش ادامه داد: کتابخانه های عمومی در بخش خیّرین کتابخانه ساز نیز  پیشتاز  است و بزرگترین کتابخانه خیّرساز کشور در استان زنجان واقع شده است.

در این دیدارها؛ رضا سواری، مدیرمسئول روزنامه مردم نو نیز ضمن تقدیر از حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی، این حضور را ارزشمند توصیف کرده، مایه دلگرمی اصحاب رسانه دانست.

وی که خود از فعالین و علاقه مندان حوزه کتابخوانی است با بیان پیشنهاداتی در خصوص توسعه و تعمیق امر کتابخوانی بین عموم مردم خواستار تعامل بیش از پیش اداره کل کتابخانه های عمومی با رسانه های محلی در امر ترویج و بومی سازی فرهنگ مطالعه شد.

همچنین گفتنی است: مدیریت این مجموعه با ایجاد یک کتابخانه کوچک تخصصی در دفتر روزنامه خود در موضوعات خبرنگاری، رسانه و روابط عمومی توانسته است منابع خوبی را برای مراجعین و علاقه مندان این حوزه گردآوری کند که پس از دیدار و گفتگو، از این کتابخانه نیز بازدید بعمل آمد.

در دیدار دیگر؛ سمیه میناخانی، سردبیر روزنامه محلی صدای زنجان نیز از ارتباط دوسویه اداره کل کتابخانه های عمومی و روزنامه صدای زنجان ابراز رضایتمندی کرد و گفت: صدای زنجان تلاش دارد مطالبات و صدای مردم زنجان را به گوش مسئولین برساند و پل ارتباطی مطمئنی را بین مردم و مسئولین ایجاد کند.

وی اظهار داشت: تلاش اداره کل کتابخانه های عمومی در امر ترویج کتابخوانی قابل تقدیر است اما حرکت صعودی در این مسیر نیازمند حمایت دستگاههای فرهنگی و فعالین حوزه کتاب است تا در آینده نزدیک شاهد پیشرفت های چشمگیری در این حوزه باشیم.

وی در پایان با اشاره به جایگاه رسانه در اطلاع رسانی و فرهنگ سازی و نیاز این قشر از جامعه به مطالعه دایمی و دسترسی به منابع بروز خواستار تقویت منابع بخش خبرنگاری و روابط عمومی کتابخانه های عمومی شد.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 298