بيشتر
جلسه استاندار با دستگاههای فرهنگی اجتماعی
استاندار زنجان مطرح کرد؛ هم افزایی دستگاههای فرهنگی و اجتماعی در مقابله با آسیب های اجتماعی در نشست مشترک استاندار زنجان با دستگاههای هم خانواده فرهنگی اجتماعی، فتح الله حقیقی خواستار هم افزایی دستگاههای فرهنگی و اجتماعی در مقابله با هجمه های فرهنگی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، فتح الله حقیقی، استاندار زنجان با برگزاری جلسه ای مشترک با مدیران دستگاههای اداره کل کتابخانه های عمومی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، اوقاف و امور خیریه، حج و زیارت و خبرگزاری ایرنا بر لزوم توجه ویژه به برنامه های فرهنگی و اجتماعی در استان تاکید کرد.


استاندار زنجان ضمن تبریک فرارسیدن ایام هفته وحدت و بسیج به جایگاه و اهمیت برنامه های فرهنگی هنری اشاره کرد و گفت: هجمه های دشمنان در بخش فرهنگی بیش از سایر بخش هاست بنابراین فعالیت در این حوزه حساسیت و ارزشمندی ویژه ای دارد.

وی در ادامه بیان داشت: هجمه های فرهنگی موجب افزایش آسیب های اجتماعی و کاهش آرامش و نشاط اجتماعی می گردد بنابراین ارگانها و دستگاههای متولی فرهنگی با پرهیز از موازی کاری باید با مدیریت واحد، برنامه راهبردی دقیق و منسجمی را در مقابله با این آسیب ها در پیش بگیرند.

حقیقی افزود: تکریم ارباب رجوع و احترام به حقوق شهروندان باید از اولویت های مدیران بوده و این امر در رفتار مدیران نمود ظاهری و باطنی داشته و تعامل سازنده ای با رسانه ها داشته باشند.

این مقام عالی استان با بیان اینکه یک کار عملی از صد شعار بالاتر است تصریح کرد: استان زنجان زمینه های فرهنگی و اجتماعی مناسبی برای رشد و توسعه دارد  و ما تلاش داریم با هدفگذاری منسجم شاخص محور عمل کنیم.

وی اظهار داشت: ارگانها و نهادهای فعال در استان با پرهیز از موازی کاری تلاش کنند با هم افزایی و بهره وری از ظرفیتهای بلااستفاده همدیگر، میزان تعاملات خود را افزایش داده در راستای پیشبرد اهداف نظام گام بردارند.

در این دیدار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز با بیان گزارشی از عملکرد اداره کل کتابخانه های عمومی بیان داشت: کتابخانه های عمومی چه در بحث ساخت فیزیکی کتابخانه ها و چه در بحث تعداد اعضا و امانت نسبت به سالهای قبل روند صعودی داشته است.

وی بیان کرد آمار اعضای استان نسبت به میانگین کشوری بالاتر است ولی این راضی کننده نیست و بی تردید تمام همّت خود را برای ارتقای شاخص های فرهنگی استان در بحث سرانه مطالعه و تعداد اعضای کتابخانه های عمومی، تعداد منابع و مساحت کتابخانه های عمومی به ازای هر نفر خواهیم داشت.

نیکبخش در ادامه با اشاره به آمار اهدای 115 هزار جلد کتاب در سال قبل توسط مردم و مسئولین به کتابخانه های عمومی  اظهار داشت: خوشبختانه کتابخانه های عمومی  در این امر توفیقات خوبی کسب کرده است و توانسته فرهتگ سنّت حسنه اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی را در بین مردم رواج دهد.که افزایش کیفیت و کمیت کتب اهدای در هر سال نسبت به سال گذشته مؤید این مطلب است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی افزود: کتابخانه های عمومی با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی خصوصا برای کودکان و نوجوانان همچون نشست های قصه گویی، کتابخوانی، معرفی، نقد و بررسی کتاب، کلاس های نویسندگی و ... توانسته  با محوریت جذب فرزندان به کتابخوانی، خانواده را نیز به کتابخانه های عمومی سوق دهد.

در خاتمه نیکبخش با اشاره به پروژه در حال احداث کتابخانه مرکزی استان به عنوان بزرگترین کتابخانه مرکزی شمالغرب کشور ابراز امیدواری کرد: با نگاه ویژه استاندار به مسائل فرهنگی و اجتماعی شاهد فعالیت مجدد این پروژه و افتتاح آن در آینده ای نزدیک باشیم.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 258