بيشتر
بازدید شرکت خالص سازان روی زنجان از کتابخانه عمومی سیدافضل موسوی
مدیرعامل شرکت خالص سازان روی زنجان مطرح کرد: پیشرفت فرهنگی و اجتماعی کشور با توسعه فرهنگ کتابخوانی مدیرعامل شرکت خالص سازان روی زنجان و هیأت همراه با حضور در کتابخانه عمومی سیّدافضل موسوی از بخش های مختلف این کتابخانه بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، یوسف مرادلو، مدیرعامل شرکت خالص سازان روی زنجان به همراه جمعی از مدیران و سرپرستان این شرکت و سیّدافضل موسوی، خیّر کتابخانه ساز با حضور در کتابخانه عمومی سیّدافضل موسوی، ضمن اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی، از بخش های مختلف کتابخانه بازدید و از نزدیک با روند فعالیت کتابخانه ای آشنا شدند. با حضور هیأت مذکور در محل سالن جلسات کتابخانه، نشست صمیمی با امیرعلی نیکبخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، معاونین و کارشناسان اداره کل کتابخانه های عمومی برگزار شد و نیکبخش ضمن عرض خیرمقدم، از حضور ارزشمند این گروه در کتابخانه تقدیر کرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تصریح کرد: تورهای بازدید از کتابخانه های عمومی برای اقشار مختلف جامعه و با هدف معرفی فعالیت ها و بخش های مختلف کتابخانه های عمومی درنظر گرفته شده است تا همگی ضمن آشنایی با کتابخانه بتوانند به عنوان یک مبلّغ و مرّوج کتابخوانی عمل کنند تا قطره قطره یک جریان روان و مستحکمی برای گسترش فرهنگ کتابخوانی و ارتباط با کتابخانه به عنوان پایگاه فرهنگی و اجتماعی فعّال در سطح جامعه راه اندازی شود.
 مدیرعامل شرکت خالص سازان روی زنجان نیز در این نشست، با قرائت دست نوشته ای از خاطرات دوران کودکی خود بیان داشت: کودکان آینده سازان این مرز و بوم هستند و هدایت درست آنها در مسیر کسب علم و دانایی وظیفه ایست سنگین که اگر بخوبی انجام پذیرد بسیاری از هزینه های اجتماعی کاهش یافته و به تبع آن مدیران و صاحبان آینده این کشور نیز عالم، دانا و آگاه خواهند بود و همه ما نسبت به فکر و روان پاک کودکان کشورمان مسئولیم و نباید با این موضوع بی تفاوت رفتار کنیم.

ایشان تاکید کرد: فقر مالی سخت است ولی به علت ملموس و محسوس بودن چاره‌اندیشی برای رفع آن بیشتر مورد توجه واقع می شود. اما متاسفانه فقر فرهنگی به این راحتی‌ها قابل شناسایی و علاج نیست و گاهی یک نسل باید تغییر کند تا موضوعی فرهنگ سازی شود که قطعا در این بازه زمانی هزینه های آن نیز سنگین‌تر خواهد بود.

وی با اشاره به دغدغه خود در خصوص کتابخوانی و مطالعه مفید و اثرات آن بر رفتار شخصی و اجتماعی افراد بیان داشت: در مجموعه خالص سازان همواره تلاش شده است کتابخوانی به عنوان بخشی از فعالیت روزانه افراد شود چراکه اعتقاد داریم مطالعه مفید و ارزشمند در فکر و اندیشه و کاهش آسیب های رفتاری اثرداشته و موجب عملکرد بهتر نیرو خواهد بود.

مرادلو ادامه داد: امروزه فتح کشورها با توپ و تانک نیست، امروزه کشورها را از طریق تکنولوژی و دانش وابسته و تسخیر می کنند که اگر از این موضوع غفلت شود نسبت به آیندگان جوابگو هستیم. در بسیاری از کشورهای پیشرفته، کتابخوانی و مطالعه بخشی از رفتار و عادت فردی و اجتماعی است و از اینرو هر فرد در جریان توسعه کشورش سهمی را که دارد به درستی ادا می کند. ما مسلمانیم و قرآن بزرگترین معجزه پیامبر رحمت و مهربانی ماست، اکثریت ما قرآن را فقط می شنویم و بصورت سطحی و در مناسبتهایی آن را مطالعه می کنیم و حوصله ای برای تدبّر و تعمّق در آن نداریم که جای حسرت دارد و باید برای آن چاره اندیشی شود چراکه درک عمیق این کتاب آسمانی بی تردید در بسیاری از موارد به ویژه در بخش فرهنگی و اجتماعی کار مسئولین امر را تسهیل خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت خالص سازان روی زنجان تاکید کرد: اگر نقدپذیری و شفافیت در انجام امور را سرلوحه خود قرار دهیم و هرجایی که نیاز به اصلاح داریم آن را پذیرفته درصدد رفع آن برآییم، قطعا پیشرفتهای خوبی کسب خواهیم کرد.سیّدافضل موسوی نیز در این نشست با اشاره به سابقه خیّری و نیک اندیشی یوسف مرادلو، مدیرعامل شرکت خالص سازان روی زنجان عنوان داشت: وقتی کاری جزو ذات انسان می شود با او خو می گیرد و بخشی از منش و رفتار او می شود. خیرخواهی و خیّر بودن نه یک لقب بلکه یک ویژگی و توفیقی است از توفیقات الهی که باید نسبت به درک آن شاکر و سپاسگزار بود و بخشی از این شکرگزاری بی تردید صرف مال در راه خیر است همچون راه علم و آگاهی که ماحصل و سودش تا ابد به حساب انسان واریز خواهد شد.

وی افزود: ما همیشه از بچگی با چالش علم بهتر است یا ثروت مواجهه بوده ایم و امروز با نگاهی گذرا به دنیای پیرامون و اتفاقات کشورهای پیشرفته با قاطعیت می توان گفت که علم بهتر است، علمی که تحول آفرین است، اندیشه دارد و می تواند کارآفرین و تولید کننده باشد.

موسوی خاطرنشان کرد: همگی ما نسبت به فرزندان و نسلهای آینده مسئولیت داریم و باید با تقویت پایه های علمی و فرهنگی استان برای توسعه و آبادانی آن با تمام قوا گام برداریم.

این خیّر کتابخانه ساز از همه مدیران و سرپرستان شرکت خالص سازان روی زنجان و خانواده هایشان جهت عضویت در کتابخانه های عمومی و استفاده از فعالیت های آن دعوت کرد.
 در این بازدید، مرادلو و هیأت همراه وی با حضور در بخش کودک کتابخانه در نشست قصه گویی کودکان، حاضر شدند و جهت تشویق و ترغیب آنها به کتابخوانی تعدادی کتب نیز به ایشان اهدا کردند.

همچنین در بخش دیگری، این شرکت تعداد 240 نسخه کتاب کودک و نوجوان به ارزش پولی 60 میلیون ریال را جهت استفاده در کتابخانه های عمومی استان به اداره کل کتابخانه های عمومی اهدا کرد.

در پایان نیز هیأت حاضر از بخش های مختلف کتابخانه همچون: بخش پژوهش و مرجع، بخش استاندارسازی، بخش کودک، بخش نوجوان، سالن های مطالعه و مخزن بازدید کردند و با تکمیل فرم عضویت، عضو کتابخانه های عمومی استان شدند. 

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 402