بيشتر
چهارمین نشست کتابخوان مدرسه ای کتابخانه عمومی آیت الله موسوی شهرستان ماهنشان

چهارمین نشست کتابخوان مدرسه ای کتابخانه عمومی آیت الله موسوی شهرستان ماهنشان
با معرفی 5 اثر برگزار شد؛ چهارمین نشست کتاب‌خوان مدرسه ای کتابخانه عمومی آیت الله موسوی چهارمین نشست کتاب‌خوان مدرسه ای کتابخانه آیت الله موسوی در مدرسه شهید اجلّی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، به همّت کتابخانه عمومی آیت الله موسوی شهرستان ماهنشان، نشست کتاب‌خوان مدرسه ای با حضور دانش آموزان و در محل مدرسه شهید اجلّی برگزار شد.

در این نشست 5 عنوان کتاب: «روایت منظوم واقعه کربلا» نوشته‌ی کمال الدین محمد صابونی، توسط مهدی ولی محمدزاده؛ «دنی، قهرمان جهان» نوشته‌ی دال رولد توسط مهدی صفری؛ «سهراب، مرغ مهاجر» نوشته‌ی پریدخت سپهری توسط هادی آقاعلیزاده؛ «پند های کوتاه برای نوجوانان» نوشته‌ی سید جمال الدین دین پرور توسط امیر عباس اجلّی؛ «بزرگ ترین ناگفته های شگفت انگیز علمی» نوشته‌ی ریک بیر توسط عزیزه حسن خانی معرفی و به اشتراک گذاشته شد.
 

کتاب: روایت منظومه واقعه کربلا                  نویسنده: کمال الدین محمد صابونی    
معرفی‌کننده:
مهدی ولی محمد زاده

ناشر: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی               سال نشر: 1386                      موضوع: ادبیات

متن معرفی:

کتاب حاضر مشتمل بر 1113 بیت در قالب مثنوی است که مرحوم حاجی محمد کریم صابونی متخلص به ناظم ، آنها را در انتهای مثنوی بلند لسانالغیب سروده است . وی از عرفای گمنام سده چهاردهم هجری است . که به دلیل صفا و طهارت باطنی همواره از معرفی دوری جسته است .

این کتاب به شرح واقعه کربلا اختصاص دارد که در قالب اثری مستقل به شیفتگان حضرت ابا عبداله تقدیم می شود.کتاب :
سهراب ،مرغ مهاجر                        نویسنده:  پریدخت سپهری              
معرفی‌کننده: هادی اقا علیزاده

ناشر: طهوری                           سال نشر: 1375              موضوع: ادبیات

متن معرفی:

این کتاب به زندگی نامه سهراب سپهری شاعر نامدار ایرانی پرداخته است نویسنده این کتاب که خواهر سهراب می باشد کوشیده است خاطرات زندگی برادرش را از گذشته های دور و نزدیک باز گو کند .

سهراب سپهری سومین فرزند خانواده و پدرش اسداله خان سپهری و مادرش حمیده سپهری اهل کاشان استکتاب :
پند های کوتاه برای نوجوانان                      نویسنده: سید جمال الدین دین        
 
معرفی‌کننده: امیر عباس اجلی

ناشر: بنیاد نهج البلاغه                       سال نشر:1391                               موضوع: دین

متن معرفي:

کتاب حاضردرباره حضرت علی (ع )و برگزیده نقد و تفسیر و خطبه هامی باشد .نهج البلاغه  تبیین کننده نظامی است که در ان بر مبنتای اصولی قاعده مند قالبی اجتماعی پی ریزی شده و نظامی ارزشی شکل میگیرد .

امام علی (ع) در فرازهایی از این نامه فرزندان خویش را سفارش میکند که همواره خود را در معرض نسیم های جان بخش پند و اندرز قرار دهند . و دل خود را با بهره گیری از پندهای ناصحین اباد سازند .


کتاب :
دنی ، قهرمان جهان                                   نویسنده: رولد دال              
 
معرفی‌کننده: مهدی صفری

ناشر: مریم                                سال نشر: 1390                          موضوع: ادبیات

متن معرفي :

داستان زندگی پدر و پسری است که برای حفظ زندگی و حمایت از یک‌دیگر با گروه خلاف‌کاران شهر که همه‌ی منابع شهر را برای خود می‌خواهند مبارزه می‌کنند. طی این مبارزه دنی زیرکانه و با نقشه‌های جالبی پدرش را سربلند می‌کند

این رمان برنده‌ی مدال خوانندگان جوان کالیفرنیا و جایزه‌ی سری اسکول شده است. در سال ۱۹۸۹ فیلمی بر اساس این داستان ساخته شده است.کتاب:
بزرگترین ناگفته های  شگفت انگیز علمی          نویسنده: ریک، بیر     
 
معرفی‌کننده: عزیزه حسن خانی

ناشر: ققنوس      سال نشر: 1390              موضوع: علوم کاربردی (تکنولوژی)

متن معرفی :

این کتاب از سری مجموعه کتاب‌های بزرگترین ناگفته‌های تاریخ علم است که پر از داستان‌های ماجراجویانه، اتفاقات مسرت‌بخش، دغدغه‌های مادام‌العمر و جرقه‌های خیره‌کنندة نبوغ است. داستان‌های واقعی که اختراعات و اکتشافاتی را تصویر می‌کند که از دو هزار سال پیش به این سو انجام شده است و شخصیت‌‌های مشهور مانند اسحاق نیوتن، توماس ادیسون و یا شخصیت‌های گمنام‌تری مانند آلبرت پارک هاوس (مخترع رخت‌آویز فلزی) در آن به چشم می‌خورند.

در داستان‌های این کتاب، ناپدیدشدن اسرارآمیز، جدالی مرگبار، زلزله و حتی بازی گلف هم وجود دارد! بعضی صحنه‌ها چنان تکان‌دهنده‌اند که گویی از فیلم سینمایی برگرفته شده است. مانند دویست راهبی که با گرفتن دست‌های یکدیگر، دایره بزرگی را تشکیل دادند و همزمان به آن‌ها شوک الکتریکی وارد شد

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 479