بيشتر
طرح خلاقانه کتابخانه سیدالشهدا
با هدف تسهیل در بازیابی کتب بخش کودک اجرا شد؛ طرح خلاقانه «با رنگ کارتت، کتابهایت را پیدا کن» کتابخانه عمومی سیدالشهداء با اجرای طرح خلاقانه همرنگی کارت و برچسب تفکیک گروه سنی، بازیابی کتب مناسب را برای مراجعین کودک خود تسهیل کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، به همّت مرضیه خیبری، مسئول کتابخانه عمومی سیدالشهداء شهرستان زنجان در راستای تسهیل بازیابی صحیح کتابهای مرتبط با گروههای سنی کودکان برای مراجعین کودک، طرح همرنگی کارتهای عضویت اعضای کودک با برچسبهای تفکیک گروه سنی در این کتابخانه اجرا می شود.

مسئول کتابخانه عمومی سیدالشهداء با اعلام این خبر اظهار داشت: این طرح از تاریخ 24 آذرماه آغاز شده و سعی بر آن دارد که به کودکان عضو کتابخانه در انتخاب کتاب متناسب با سن کمک نماید.

خیبری با اشاره به استقبال کودکان از این طرح بیان داشت: گروه بندی کتب کودک به صورت گروه سنی الف: (پیش دبستانی و پایین تر؛ برچسب بالای عطف کتاب به رنگ صورتی)؛ گروه سنی ب: (اول و دوم دبستان؛ برچسب بالای عطف کتاب به رنگ آبی) و گروه سنی ج: (سوم، چهارم و پنجم دبستان؛ برچسب بالای عطف کتاب به رنگ سبز) می باشد که در این طرح مخاطبان کودک، با توجه به برچسب کتابهای متناسب با سن خود کارتهای عضویت همرنگ دریافت می کنند.

وی همچنین از مزایای اجرای این طرح را جدای از جذابیت رنگی بودن کارت عضویت، آموزشی مناسب برای آشنایی کودکان با گروه های سنی و رفع سردرگمی کودکان در انتخاب کتاب مناسب برشمرد.

مسئول کتابخانه عمومی سیدالشهداء در ادامه افزود: گروه سنی الف (پیش دبستانی و پایین تر) سواد خواندن و نوشتن ندارند و نمی توانند از راهنمای موجود در بخش کودک استفاده نمایند با توضیح کتابدار هنگام تحویل کارت عضویت در خصوص مراجعه به قفسه همرنگ کارت خود، می تواند انتخابهای مناسب تری را داشته باشد.
خیبری خاطرنشان کرد: کودکان علاقه دارند خودشان در بین قفسه ها بچرخند و کتاب انتخاب کنند و گاها والدین نیز توجهی به انتخاب آنها ندارند و همه کتب را در این بخش به عنوان کتاب کودک می شناسند بنابراین اجرای این طرح کمک شایانی به پیدا کردن کتب مناسب برای هر گروه سنی خواهد داشت.

 

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 982