اخبار شهرستان‌ها
1401/12/27 شنبه
به مناسبت سالروز بزرگداشت حکیم نظامی گنجوی؛
برگزاری نشست ادبی «نظامی گنجوی و پروین اعتصامی»
به مناسبت فرارسیدن سالروز بزرگداشت نظامی گنجوی، نشست ادبی با حضور تعدادی از شاعران و علاقه مندان به شعر و ادب فارسی در کتابخانه عمومی ولیعصر (عج) شهرستان سلطانیه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان، به مناسبت فرارسیدن سالروز بزرگداشت شعرای بزرگ ایران اسلامی، پروین اعتصامی و حکیم نظامی گنجوی، محفل ادبی با حضور تعدادی از شاعران و علاقه مندان به شعر و ادب فارسی در محل کتابخانه عمومی ولیعصر(عج) شهرستان سلطانیه برگزار شد.
در ابتدای این نشست، سید مهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سلطانیه ضمن گرامیداشت این مناسبت گفت: نظامی گنجوی از داستان‌سرایان بزرگ و استادان مسلم در سرودن شعر تمثیلی و بزمی و یکی از شاعران برجسته و پر آوازه زبان و ادب فارسی است که بسیاری از شاعران و نویسندگان را به سمت شعر و اندیشه های خود جلب کرده است.

 

وی در ادامه ضمن قرائت مناجات نامه از مخزن الاسرار نخستین مثنوی نظامی گنجوی، آن را سبک نمونه و منحصر به فرد معرفی کرد.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سلطانیه تصریح کرد: پروین اعتصامی «مشهورترین شاعر زن ایران» و از زنان تاثیرگذار تاریخ ادبیات معاصر است و اندیشه نو و نگاه انتقادی وی به وقایع اجتماع و طبقه ضعیف جامعه،‌ یکی از برجسته‌ترین نکات اشعار او محسوب می‌شود.
در این نشست ادبی، ستیا سلیمی از اعضای خردسال کتابخانه عمومی ولیعصر عج به شعرخوانی پرداخت و سپس شعرای شهرستان آقایان رسول بابایی، حسینعلی نوروزی، علیار مرادی، و علی مظفری، به قرائت اشعار خود با موضوع آزاد پرداختند.
همچنین در بخشی از برنامه، خانم‌ها زمانی و حسینی به شعر خوانی و معرفی زندگی نامه و آثار نظامی نپرداختند.
از برنامه های جانبی این محفل ادبی میتوان به برپایی نمایشگاه کتاب از منابع موجود از آثار این شاعران گرانقدر با هدف معرفی آثار و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اشاره نمود.
در پایان ازهنرمند خردسال، ستیا سلیمی تقدیر به عمل آمد.
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.