اخبار شهرستان‌ها
1400/10/27 دوشنبه
به ریاست فرماندار؛
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده برگزار شد
چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده در سال جاری به ریاست ایوب بیگدلی، فرماندار برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، چهارمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان خدابنده در سال جاری با محوریت سالروز وفات حضرت ام البنین(س) و روز تکریم مادران و همسران شهدا، ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن و تولد حضرت امام خمینی(ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی به ریاست ایوب بیگدلی، فرماندار و با حضور سید مهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خدابنده و دیگر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن روز چهارشنبه ۲۲ دی ماه در ساختمان فرمانداری برگزار شد.
 
ایوب بیگدلی، فرماندار شهرستان خدابنده در ابتدای جلسه ضمن تقدیر از دبیرخانه انجمن در راستای اجرای مصوبات قبلی، از تمام اعضای انجمن قدردانی کرد و عملکرد اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده را قابل قبول دانست.
فرماندار شهرستان خدابنده به اهمیت مطالعه و ایجاد انگیزه برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و افزود: زیربنای توسعه هر کشور مباحث فرهنگی است. اگر این موضوع در اولویت قرار گیرد، کشور در مدار توسعه قرا خواهد گرفت و هر چقدر آگاهی و بینش مردم افزایش یابد آن مملکت رو به سامان خواهد بود.
وی افزود: جوامعی که مردم آن عادت به کتاب خواندن دارند، قطعاً سال‌ها جلوتر از جوامع دیگر هستند و دانستن جز در پرتو مطالعه محقق نخواهد شد؛ لذا تک تک افراد در جامعه در قبال ترویج فرهنگ کتابخوانی مسئول هستند.
در ادامه بیگدلی خواستار برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی در مناسبت های پیش رو از جمله برگزاری مسابقات کتابخوانی، سامان دهی مزار مطهر شهدای شهر قیدار، ایجاد ایستگاه کتاب و مطالعه در این فضاها با مشارکت شهرداری و نهادهای فرهنگی، دیدار با خانواده شهدای اهل قلم با همکاری بنیاد شهید شهرستان و راه اندازی پویش های مختلف کتابخوانی شد.
 
در پایان فرماندار شهرستان خدابنده بر لزوم پیگیری مطالبات قانونی کتابخانه های عمومی از جمله واریز سهم نیم درصد، رفع مشکلات و موانع موجود در استفاده از خدمات کتابخانه‌های عمومی و نصب تابلوی راهنما به سمت کتابخانه عمومی امام علی(ع) در مسیرهای منتهی به کتابخانه توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر قیدار تاکید کرد.
در ادامه سید مهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده ضمن تسلیت به مناسبت سالروز وفات حضرت ام البنین(س)، گرامیداشت روز تکریم مادران و همسران شهدا و تبریک به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن و تولد حضرت امام خمینی(ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی، به ارائه گزارشی از روند اجرای مصوبات جلسه پیشین انجمن و فعالیت های انجام شده توسط اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان پرداخت و گفت: با حمایت فرماندار و مساعدت اداره کل در خرید تجهیزات مورد نیاز کتابخانه های عمومی و کمک های خیرین شهرستان با اهدای زمین، کتاب و مبالغ نقدی تمامی مصوبات جلسه قبل عملیاتی شد که این موضوع نشان از تعهد کاری اعضای انجمن است.
 
در ادامه موسوی به برنامه های پیش بینی شده برای ایام مذکور اشاره کرد و گفت: دیدار با همسران و والدین شهید عضو کتابخانه، غبارروبی مزار مطهر شهدا، آذین بندی و فضاسازی و نصب بنر سر درب کتابخانه های عمومی، برپایی نمایشگاه کتاب از منابع موجود، برگزاری نشست های کتاب‌خوان، پویش معرفی کتاب، ایستگاه نقاشی، قصه گویی، جمع خوانی، نمایشنامه خوانی و مسابقات کتابخوانی از جمله برنامه های پیش بینی شده ویژه این ایام است.
در پایان موسوی خواستار واریز سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی شهرستان به حساب متمرکز استانی و نصب تابلوی راهنمای به سمت کتابخانه عمومی امام علی(ع) در مسیرهای منتهی به کتابخانه توسط شهرداری شهر قیدار شد.
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.