اخبار شهرستان‌ها
1400/11/17 یکشنبه
به مناسبت فرارسیدن ایام الله دهه فجر؛
نشست مجازی «دقایقی با کتاب» در شهرستان خدابنده برگزار شد
به مناسبت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، نشست مجازی «دقایقی با کتاب» با حضور فرماندار به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، به مناسبت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، نشست مجازی با عنوان «دقایقی با کتاب» با حضور ایوب بیگدلی، فرماندار شهرستان خدابنده؛ سید مهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان؛ شاعران، نویسندگان و فعالان حوزه کتاب در پلتفرم اسکای روم برگزار شد.
 
در این نشست مجازی، ایوب بیگدلی، فرماندار شهرستان خدابنده با بیان این که ایجاد و توسعه کتابخانه های عمومی و نیز آمار سرانه مطالعه از شاخص های مهم توسعه فرهنگی در کشور به شمار می رود، گفت: متاسفانه جایگاه کتابخانه های عمومی در جامعه مغفول مانده و به همین دلیل مدیریت و اداره کتابخانه ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است و با توجه به اینکه ما ملّتی با تمدن و پیشینه طولانی در زمینه کتاب هستیم باید در عصر کنونی نیز فرهنگ غنی کتاب و کتابخوانی را گسترش دهیم.
وی اظهار داشت: ایجاد بستر مطالعه در فضای مجازی علاوه بر افزایش سرانه مطالعه باعث دسترسی آسان مردم به کتاب و همچنین دمیدن روح امید و انگیزه و تحقق گام دوم انقلاب با محوریت کتاب می شود.
فرماندار شهرستان خدابنده در ادامه خواستار تدوین و برنامه ریزی و ایجاد چالش در ادارات با محوریت کتاب در بستر فضای مجازی شد.
سید مهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده در ادامه نشست مجازی ضمن تبریک فرارسیدن چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و قدردانی از حضور ارزشمند فرماندار شهرستان خدابنده و هیات همراه، شاعران، نویسندگان و فعالان حوزه کتاب به برنامه های فرهنگی پیش بینی شده اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در ایام دهه فجر اشاره کرد و گفت: نصب بنر و آذین بندی کتابخانه های عمومی سطح شهرستان، برگزاری نمایشگاه کتاب، برگزاری نمایشگاه عکس، مسابقه کتابخوانی، قصه گویی، مسابقه نقاشی، عطر افشانی مزار مطهر شهدا، دیدار با نویسندگان و شاعران شهرستان، برگزاری نشست کتابخوان کتابخانه ای و مدرسه ای، جشن انقلاب، شب شعر و ... در کتابخانه های عمومی شهرستان اجرا خواهد شد.
موسوی در ادامه خواستار افزایش تعامل و هم افزایی با ادارات شهرستان جهت گسترش و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی شد.
در این نشست مجازی برنامه های فرهنگی شامل شعرخوانی توسط علی مرادی، نورمحمد افشاری و شعرخوانی با موضوع انقلاب اسلامی توسط سحر محمدی؛ معرفی کتاب «سلام بر ابراهیم» توسط سیده الهام موسوی، معرفی کتاب «زندگی به سبک روح الله» توسط نازنین زهرا محمدی برگزار شد.
 
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.