اخبار شهرستان‌ها
1401/1/14 یکشنبه
با هدف رفع مشکلات کتابخانه های عمومی شهرستان انجام شد؛
دیدار رئیس اداره کتابخانه های عمومی خدابنده با فرماندار شهرستان
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده به منظور رفع مشکلات کتابخانه های عمومی شهرستان، با فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، سیدمهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان به منظور رفع مشکلات کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده، با جواد تاراسی، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
 
سید مهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده در این دیدار ضمن تبریک انتصاب فرماندار جدید شهرستان خدابنده و تبریک سال جدید، به ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان پرداخت و گفت: شهرستان خدابنده ۱۵ باب کتابخانه عمومی دارد که از این تعداد ۸ باب شهری، ۶ باب روستایی و یک باب کتابرسان سیار است که به روستاهای هدف خدمات رسانی می کند.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده به ارائه گزارشی از وضعیت شاخص های فرهنگی حوزه کتابخانه های عمومی شهرستان پرداخت و اظهار داشت: تمامی کتابخانه های عمومی سطح شهرستان، دارای ساختمان مستقل هستند و ساختمان دو باب کتابخانه در شهر نوربهار و روستای دوتپه متعلق به جهاد کشاورزی است که طی قراردادی جهت ارائه خدمات کتابخانه ای و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به نهاد واگذار شده است؛ لازم است فرمانداری جهت ادامه کار کتابخانه های مذکور، اداره شهرستان را یاری کرده تا ساختمان های جدید و مستقلی در آن نواحی احداث شود.
موسوی افزود: با توجه به اینکه در شهر نوربهار، شهردار و شواری اسلامی وقت، زمینی به مساحت ۶۰۰ مترمربع جهت احداث کتابخانه اهدا کرده اند، درخواست می شود از اعتبارات سال جاری شهرستان برای احداث ساختمان کتابخانه در شهر نوربهار اختصاص یابد تا مشکل شهروندان نوربهاری در این خصوص مرتفع شود.
در ادامه جواد تاراسی، فرماندار جدید شهرستان خدابنده ضمن تبریک سال جدید و قدردانی از خدمات کتابخانه های عمومی شهرستان در سال ۱۴۰۰، خواستار ادامه روند فعالیت ها در سال جدید شد و گفت: وظیفه همه افراد فرهیخته و همه ارگان های فرهنگی در سطح شهرستان است که به گسترش و تقویت هرچه بیشتر مساله کتاب و کتابخوانی اهتمام ورزند تا فرهنگ مطالعه در بین اقشار مختلف جامعه تبدیل به یک عادت روزانه شود.
تاراسی در پایان در خصوص رفع مشکل ساختمان های مورد نظر اداره کتابخانه های عمومی قول مساعد داد.
 
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.