اخبار شهرستان‌ها
1400/2/12 یکشنبه
در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان طارم مطرح شد؛
آغاز به کار کتابرسان سیار در روستاهای شهرستان طارم در آینده‌ای نزدیک
اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان طارم در سال 1400 با حضور سیروس ظفری، معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار شهرستان طارم برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان طارم به ریاست سیروس ظفری، معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار و با حضور یاسر روحانی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان طارم و دیگر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن روز سه شنبه ۷ اردیبهشت ماه سال جاری در فرمانداری شهرستان طارم برگزار شد.
سیروس ظفری، معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری شهرستان طارم ضمن تقدیر و تشکر از اعضای جلسه و تبریک میلاد امام حسن مجتبی(ع)، دسترسی به کتاب را عاملی مهم در ارتقای سطح دانش و آگاهی افراد دانست. وی تسهیل دسترسی عموم مردم به کتاب را عامل مهمی در مسیر توسعه قلمداد کرد و ایجاد کتابرسان سیار روستایی را گام مهمی در راستای برقرای عدالت فرهنگی دانست.
 
در ادامه سیروس ظفری از نیت خیرخواهانه مدیریت شعب بانک ملت در اهدای خودروی آریسان جهت راه اندازی کتابرسان سیار قدردانی و ابراز امیدواری کرد که این کتابرسان به زودی فعالیت خود را در سطح شهرستان آغاز کند.
در ادامه یاسر روحانی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان طارم ضمن خیرمقدم به حاضرین و تبریک میلاد امام حسن مجتبی(ع) به ارائه گزارشی از عملکرد برنامه های فرهنگی و ترویجی کتابخانه های عمومی شهرستان طارم در سال ۹۹ پرداخت.
روحانی با اشاره به راه اندازی کتابرسان سیار روستایی شهرستان طارم گفت: با توجه به وضعیت پراکندگی روستاهای شهرستان و نیاز مبرم به راه اندازی کتابرسان سیار و در راستای برقراری عدالت فرهنگی به دنبال ایجاد و راه اندازی کتابرسان سیار روستایی بودیم. عنایت خداوند متعال، پیگیری های مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و رایزنی با بانک ملت منجر به اهدای دو دستگاه خودروی آریسان توسط مدیریت شعب بانک ملت استان به اداره کل کتابخانه های عمومی استان شد که با مساعدت مدیرکل یک دستگاه از خودروها تحت عنوان کتابرسان سیار روستایی طارم به این شهرستان اختصاص یافت.
 
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان طارم ضمن اشاره به نقش راه اندازی کتابرسان سیار روستایی در ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین عموم مردم خصوصا در نقاط روستایی شهرستان ابراز امیدواری که با افتتاح این کتابرسان شاهد گسترش فرهنگ مطالعه و بالا رفتن سرانه مطالعه در شهرستان باشیم.
در پایان این جلسه به پاس قدردانی از حماسه سازی های شهدا خصوصا شهدای بانک ملت، کتابرسان سیار روستایی شهرستان طارم به نام شهدای بانک ملت نامگذاری شد.
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.