اخبار شهرستان‌ها
1400/10/7 سه‌شنبه
در آستانه سالگرد شهادت سردار دل‌ها و گرامیداشت حماسه ۹ دی؛
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش انگوران شهرستان ماهنشان برگزار شد
چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش انگوران شهرستان ماهنشان به ریاست امیرحسین ولی بیگلو، بخشدار برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، چهارمین جلسه انجمن کتابخانه بخش انگوران شهرستان ماهنشان به ریاست امیرحسین ولی بیگلو، بخشدار و رئیس انجمن کتابخانه عمومی بخش انگوران؛ سبحان عجملو، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ماهنشان؛ فرهاد لطفی، شهردار شهر دندی؛ داود محمدی، رئیس شورای اسلامی بخش انگوران؛ اکبر محمدی، رئیس اداره آموزش و پرورش منطقه انگوران؛ ولی امیری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ماهنشان و مریم برزگر مسئول کتابخانه عمومی شهداء دندی، روز چهارشنبه یکم دیماه ۱۴۰۰ در کتابخانه عمومی شهداء دندی برگزار شد.
 
امیر حسین ولی بیگلو بخشدار بخش انگوران در ابتدای جلسه گرامیداشت حماسه ۹ دی (روز بصیرت و میثاق امت با ولایت)، سالگرد شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی و سالروز شهادت بی‌بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) را از مناسبت های ملی کشور عزیز ایران اسلامی برشمرد و در این راستا اجرای برنامه های فرهنگی با همکاری کتابخانه عمومی شهداء و اداره آموزش و پرورش منطقه انگوران را خواستار شد.
بخشدار بخش انگوران در ادامه سخنان خود به زندگی شهید حاج قاسم سلیمانی از منظر مطالعه کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و گفت: سردار سلیمانی دوستان و اطرافیان خود را به مطالعه کتاب و خواندن کتاب سفارش می کرد و در هنگام شهادت در بین وسایل شخصی شان کتاب مربوط به مدایح و مراثی ائمه اطهار علیه السلام موجود بوده است.
ولی بیگلو اظهار داشت: همان طوری که مقام معظم رهبری فرموده اند: با وجود فضای مجازی نباید از مطالعه کتاب غافل شد و هیچ چیز نمیتواند جای کتاب را بگیرد و در این راستا در جهت بهره مندی افراد از نعمت کتاب و کتابخوانی در روستاهای بخش انگوران با همکاری اعضای شورای اسلامی و دهیاران روستاها و امانت کتاب از کتابخانه شهداء دندی با ایجاد ایستگاه مطالعه در مسجد روستا یا ساختمان دهیاری ها بتوانیم برای روستائیان ارائه خدمات کتابداری داشته باشیم.
ولی امیری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ماهنشان نیز در این نشست ضمن بررسی وضعیت اجرای مصوبات جلسه قبلی انجمن، گزارشی از فعالیت های فرهنگی و آمار اعضا، امانت و تعداد منابع موجود درکتابخانه های شهرستان را ارائه داد.
برنامه ریزی برگزاری برنامه های گرامیداشت حماسه ۹ دی (روز بصیرت و میثاق امت با ولایت) در کتابخانه عمومی بخش انگوران (کتابخانه شهداء شهر دندی)، اجرای برنامه های فرهنگی به مناسبت روز جهانی مقاومت-شهادت الگوی اخلاص و عمل سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و اجرای برنامه های فرهنگی کتابخانه های عمومی در ایام فاطمیه از مصوبات و دستورات جلسه انجمن بود.
در پایان هریک از اعضای حقیقی و حقوقی انجمن نظرات و پیشنهادات خود را طبق دستور جلسه بیان کردند و در این جلسه از اعضای انجمن تقدیر به عمل آمد.
 
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.