اخبار شهرستان‌ها
1401/6/27 یکشنبه
در سوگواره جاماندگان اربعین حسینی؛
موکب کتابخانه‌های عمومی استان زنجان برپا شد
همزمان با اربعین حسینی و همراه با سراسر کشور، موکب کتابخانه‌های عمومی استان زنجان در پیاده‌روی جاماندگان اربعین در زنجان برپا شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان، همزمان با اربعین حسینی و همراه با سراسر کشور، موکب کتابخانه‌های عمومی استان زنجان در پیاده‌روی جاماندگان اربعین در زنجان با برنامه‌های چون روایتگری وقایع عاشورا، قصه‌گویی، مشاوره کتاب عاشورایی، ایستگاه نقاشی و ... با حضور خیل عظیم مردم زنجان برپا شد.
این مراسم از سال گذشته در مسیر مزار شهدای گمنام در ارتفاعات گاوازنگ زنجان بنیان‌گذاری شده و امسال نیز با حضور هیئات و تشکلهای مذهبی و نیز برخی از سازمانهای فرهنگی به یاد آیین با شکوه پیاده‌روی اربعین برگزار گردید.
در این روز حضور خالصانه خانواده‌ها که مسیر رسیدن به مزار شهدا را با پای پیاده می‌پیمودند، صحنه‌هایی از عشق و ارادت به اهل بیت(ع) را رغم زد.
کتابخانه‌های عمومی استان زنجان نیز بر حسب رسالت فرهنگی خویش در این روز تلاش کرد تا با ایجاد فضایی دلنشین برای خانواده‌ها و به ویژه کودکان و نوجوانان، زمینه‌ی انتقال معارف حسینی را فراهم نماید.
در بخشی از این موکب ایستگاه نقاشی با موضوعاتی چون زیارت اربعین، نذر حسینی، سلام بر حسین(ع) و ... دایر بود و در سویی دیگر وقایع عاشورا و پس از آن برای برای مردم روایت می‌شد.
همچنین در بخشی دیگر با معرفی بخش امام حسین(ع)‌شناسی کتابخانه سیدالشهدا(ع) زنجان که با بیش از 5000 عنوان کتاب به عنوان یکی از غنی‌ترین مراکز در این زمینه است، مشاوره کتابهای پیرامون زندگی، سیره و شخصیت حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) به عموم علاقمندان ارائه گردید.تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.