اخبار شهرستان‌ها
1400/12/17 سه‌شنبه
با صدور پیامی صورت گرفت؛
تبریک فرماندار شهرستان ابهر به مناسبت هجدهمین سالروز تاسیس نهاد
احمد ذوالقدر، فرماندار شهرستان ابهر طی پیامی هجدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی را تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، احمد ذوالقدر، فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر در پیامی هجدهمین سالروز تاسیس نهاد کتابخانه های عمومی را تبریک گفت. متن پیام فرماندار به شرح زیر است:
 

بسم الله الرحمن الرحیم
«اگر در صدد هم افزایی آحاد خودمان، از لحاظ فکر و تجربه و ذوق و هنر هستیم، بایستی ارتباط خودمان را با کتاب بیشتر کنیم»        
مقام معظم رهبری( مدّظله العالی)
کتاب زیربنای تمدن بشری است، به ویژه در عصر حاضر که روزگار دانش و تعقل و فرهنگ و تکنولوژی است، کتاب از بهترین وسایل ارتباط و تفاهم به شمار می رود. در خصوص ارزش، جایگاه و اهمیت کتاب و کتابخوانی همین بس که معجزه دین مان اسلام کتاب آسمانی قرآن است و اولین آیاتی که بر نبی مکّرم اسلام نازل شده با امر به خواندن و قلم شروع می شود. (اقرا باسم ربّک الّذی)
به منظور انس بیشتر مردم و مسئولان با کتابخانه‌ها، هم‌زمان با سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی از همه مردم و مسئولان دعوت می‌کنیم، با مراجعه به کتابخانه‌های عمومی در شهرها و روستاهای شهرستان و شرکت در «طرح ملی کتابخانه گردی» از نزدیک، با طرح ها و خدمات این مکان های فرهنگی آشنا شده و با عضویت در کتابخانه‌ها و حمایت از آن‌ها در سازندگی کشور سربلندمان و سرعت‌بخشی به روند پیشرفت کشور و تحقق عدالت فرهنگی در حوزه کتاب و کتابخانه‌ها، مؤثر باشیم.
امید است با مشارکت و هم افزایی اعضای محترم شورای اداری، گام‌های موثری در مسیر دست یابی به اهداف فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و ترویج فرهنگ متعالی کتابخوانی در جامعه برداشته شود.
در پایان با تبریک اعیاد شعبانیه و فرارسیدن هجدهمین سالروز تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی به کتابداران، کتاب دوستان و کتابخوانان گرامی، اعلام می‌دارم، در روز سه شنبه 17 اسفندماه، کتابخانه‌های عمومی، در انتظار دیدار مردم فرهنگ‌ مدار و مسئولان بلندهمّت بوده و امیدواریم با بنای میثاقی پایدار، رونق کتابخانه‌ها و کتابخوانی را در ایران سرافراز به شاخصی در خور مردم عزّتمند ایران اسلامی برسانیم. ان‌شاءالله

                                                                                                  احمد ذوالقدر
                                                             فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ابهر
 
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.