اخبار شهرستان‌ها
1401/5/5 چهارشنبه
توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ماهنشان؛
کارگاه آموزشی «آشنایی با کتب مقاتل و مقتل خوانی» برگزار شد
کارگاه آموزشی «آشنایی با کتب مقاتل و مقتل خوانی» با موضوع بررسی رابطه واقعه عاشورا و مسائل روز و پیشگیری از تحریفات واقعه عاشورا توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ماهنشان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، کارگاه آموزشی «آشنایی با کتب مقاتل و مقتل خوانی» با موضوع بررسی رابطه واقعه عاشورا و مسائل روز و پیشگیری از تحریفات واقعه عاشورا با حضور حجت الاسلام و المسلمین سعید سپهری، کارشناس تشکل های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان؛ ولی امیری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ماهنشان، جمعی از مداحان و ذاکرین استان و اعضای کتابخانه های عمومی توسط اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ماهنشان در کتابخانه عمومی شهید رجائی برگزار شد.
 
حجت الاسلام و المسلمین سعید سپهری، کارشناس تشکل های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان در این کارگاه آموزشی بر لزوم مستندخوانی بر اساس کتب معتبر مقتل خوانی تاکید کرد.
اکبر نوربهمنی از مداحان استان زنجان در این کارگاه آموزشی در خصوص نحوه برگزاری مجالس عزاداری، شخصیت مداح و باید ها و نبایدهای رفتاری مداحان در تعاملات اجتماعی به بیان مطالبی پرداخت.
ولی امیری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ماهنشان ضمن عرض تسلیت پیشاپیش ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، گفت: اتحاد مسلمانان شرکت در مجالس عزاداری سیدالشهداء(ع) است و عشق به امام حسین(ع) عشقی الهی بوده و اشک برای امام حسین(ع) گناهان را پاک می کند و سبب طهارت روح و جان می شود
امیری در پایان آمادگی کتابخانه های عمومی شهرستان ماهنشان را جهت برگزاری برنامه های فرهنگی و مذهبی با سازمان ها و ادارات دولتی اعلام کرد.
در این کارگاه آموزشی، سه عنوان کتاب «فروغ شهادت یا اسرار مقتل الشهداء(ع)» نوشته علی سعادت پرور؛ «مقتل مطهر» نوشته جعفر صالحان و «مقتل امام حسین (ع) و یاران» نوشته عباس قمی معرفی معرفی و به اشتراک گذاشته شد.
 


تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.