اخبار شهرستان‌ها
1401/11/10 دوشنبه
در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان سلطانیه مطرح شد؛
برگزاری 44 برنامه در چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سلطانیه
در پنجمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان سلطانیه که در روز 5 بهمن ماه برگزار شد، اجرای 44 برنامه فرهنگی در چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان سلطانیه مصوب شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان؛ پنجمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان سلطانیه در سال جاری با محوریت برنامه‌ریزی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی مناسبتهای پیش رو از جمله دهه مبارک فجر، میلاد امام علی(ع)، عید مبعث و ... به ریاست «محمدرضا براتی فرد» فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان سلطانیه و با حضور «سیدمهدی موسوی»، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سلطانيه و سایر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در محل کتابخانه عمومی ابوعلی سینا روستای سنبل آباد برگزار گردید.
فرماندار سلطانیه در ابتدای این جلسه با اشاره به تقارن ایام الله دهه فجر و ایام ماه رجب و تبریک مناسبتهای این ماه از جمله میلاد با سعات حضرت علی(ع)، مبعث حضرت رسول اکرم(ص) گفت: همه ما وظیفه داریم در این ایام به تببیین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران در طول 44 ساله انقلاب بپردازیم تا نسل جدید از خدمات انجام گرفته در جمهوری اسلامی ایران مطلع بشوند
براتی فرد افزود: انقلاب اسلامى که در سپیده دم 22 بهمن ماه سال 1357 در سرزمین ایران به رهبرى پیامبر گونه امام خمینى(ره) طلوع کرد و "اعجاز بزرگ قرن" را رقم زد، دستاوردهاى فراوان و بى سابقه‌اى را در حوزه‌هاى گوناگون به ارمغان آورده که ما باید قدردان این نظام و شهدای انقلاب و نظام اسلامی باشیم.

در ادامه رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سلطانیه ضمن تبریک فرارسیدن چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و میلاد با سعات حضرت علی(ع)، مبعث حضرت رسول اکرم(ص) اظهار کرد: دهه فجر هر سال فرصتی برای یادآوری زحماتی است که برای به ثمر نشستن انقلاب اسلامی صورت گرفته و همه نهادها باید در حد توان خود بار دیگر این اهداف را برای مخاطبان خود تبیین کنند.
موسوی گفت: به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی 44 برنامه فرهنگی متنوع در سطح کتابخانه‌های عمومی پیش‌بینی شده است که در طول ایام مذکور برگزار خواهد شد که از جمله این برنامه‌ها غبارروبی مزار شهدا، دیدار با امام جمعه محترم شهرستان، آذین‌بندی و فضاسازی و نصب بنر در ورودی کتابخانه‌های عمومی، جشن انقلاب، بازخوانی کلمات قصار و گزیده خطبه‌هایی از نهج البلاغه، نقد و بررسی و رونمایی کتاب، روایت‌گری انقلاب اسلامی، شب شعر طلوع فجر، برگزاری محفل انس با قران، نشست تخصصي ويژه بانوان با محوريت جهاد تبيين و نقش زنان در شكل‌گيري انقلاب اسلامي، نمايشگاه عكس و پوستر انقلاب، برپایی نمایشگاه کتاب با موضوع انقلاب، برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان، ایستگاه نقاشی، قصه‌گویی، جمع‌خوانی، نمایشنامه‌خوانی و مسابقه مکتوب اطلاعات عمومی انقلاب اسلامی از جمله برنامه‌های ویژه این ایام است.
همچنین رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سلطانیه به عضويت رايگان و بخشودگي جرائم ديركرد كتاب‌های امانتیاعضا در طول دهه فجر نیزخبر داد.
در پایان جلسه جهت ارج نهادن به مقام شهدا از چهار خانواده شهید دفاع مقدس روستای سنبل آباد که در بهمن ماه به شهادت رسیده بودند، با اهدای لوح و هدیه‌ تجلیل به عمل آمد.
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.