اخبار شهرستان‌ها
1400/9/29 دوشنبه
توسط محفل ادبی ترمه در آستانه فرارسیدن شب یلدا؛
نشست حافظ خوانی «سخن عشق» در شهرستان زنجان برگزار شد
در آستانه فرارسیدن شب یلدا، نشست حافظ خوانی «سخن عشق» به همت محفل ادبی ترمه اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، در آستانه فرارسیدن شب یلدا، نشست حافظ خوانی «سخن عشق» با حضور ایرج صادقی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان؛ قاسم موحدیان، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان؛ سعید رضا بیات، نویسنده و استاد دانشگاه و جمعی از کتابداران، شاعران و علاقه مندان به این حوزه روز شنبه ۲۷ آذرماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۶ در کتابخانه سیدافضل موسوی برگزار شد.
در ابتدای این نشست ایرج صادقی، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان با عرض تسلیت ایام سوگواری فاطمه زهرا(س) و تبریک شب یلدا، از برگزاری برنامه های فرهنگی و ادبی ابراز خشنودی و از فعالیت های محافل ادبی و کتابخانه های عمومی استان در حوزه های مختلف فرهنگی تقدیر کرد.
 
سعید رضا بیات، نویسنده و استاد دانشگاه ضمن خوانش غزلی زیبا از حافظ، درباره آیین شب یلدا و دلایل نام گذاری طولانی ترین شب سال به این نام سخنانی را ایراد کرد.
در ادامه قاسم موحدیان، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده برای محفل ادبی، ابراز امیدواری کرد این نشست ها تداوم داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: محافل ادبی شهرستان و کتابخانه ها از حضور و مشارکت فرهیختگان، نویسندگان و شاعران برای استفاده از توانمندی آن ها در برگزاری رویدادهای فرهنگی از جمله نشست های ادبی، رونمایی و نقد کتاب در راستای تقویت مولفه های فرهنگ ملی و بومی حمایت می کنند.
در ادامه نشست میهمانان، شاعران، مسئولین و کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان به خوانش غزل های منتخب خود از دیوان حافظ پرداختند.
 


تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.