اخبار شهرستان‌ها
1400/8/23 یکشنبه
به ریاست بخشدار؛
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش افشار شهرستان خدابنده برگزار شد
اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش افشار شهرستان خدابنده با محوریت بیست و نهمین دوره هفته کتاب برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش افشار شهرستان خدابنده با محوریت بیست و نهمین دوره هفته کتاب به ریاست احمد محمدی عیوضی، بخشدار بخش افشار و با حضور سید مهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان خدابنده و دیگر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن روز چهارشنبه ۱۹ آبان ماه برگزار شد.
سید مهدی موسوی در ابتدای جلسه ضمن خیرمقدم به حاضرین و با تبریک فرارسیدن بیست و نهمین دوره هفته کتاب به شعار «جای خالی را با کتاب خوب پر کنیم» اشاره کرد و گفت: شعار انتخاب شده قابلیت انعطاف بالایی دارد و بر اساس شرایط کرونایی امسال انتخاب شده به این معنی که می توانیم جای خالی کتاب را درگردش، مهمانی ها، دانشگاه ها و مدارس، شب نشینی ها و حتی در سفر با مطالعه کتاب خوب پر کنیم.
 
وی اظهار داشت: مطالعه و آگاهی موجب کاهش آسیب های اجتماعی و همچنین افزایش سطح آگاهی مردم می شود و با توجه به خصلت کمال گرا بودن انسان که همیشه در تلاش است تا گام هایی در جهت رفع مشکلات خود و سایرین بردارد، بنابراین برای پیشرفت در عرصه‌های زندگی، احتیاج به شناخت نسبتاً کاملی از خود و جامعه دارد.
احمد محمدی عیوضی، بخشدار بخش افشار با تبریک فرارسیدن هفته کتاب گفت: فضای مجازی را باید به بستر فرهنگی تبدیل کرد و این کار می تواند با برگزاری مسابقات و پویش های پرمحتوا مانند جشنواره رضوی انجام شود که یکی از روش های فرهنگ سازی در زمینه کتابخوانی است. کاش بتوانیم برای افراد شرکت کننده در این جشنواره کتاب های مربوطه را در اختیارشان قرار بدهیم.
محمدی افزود: در هفته کتاب می بایست از افرادی که در حوزه ی کتاب و کتابخوانی فعالیت می کنند تقدیر و تشکر شود.
در پایان محمدی ضمن تقدیر و تشکر از حاضرین در جلسه بیان کرد: پیشنهاد اینجانب برای هفته کتاب بازدید گروهی دانش آموزان مدارس از کتابخانه است که این امر تاثیر بسیاری در فرهنگ مطالعه و کتابخوانی دارد.
 
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.