بيشتر

به ریاست معاون بخشدار؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش مرکزی شهرستان خدابنده برگزار شد اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش مرکزی شهرستان خدابنده در سال جاری به ریاست عباس پیران، معاون بخشدار بخش مرکزی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش مرکزی در سال جاری به ریاست عباس پیران، معاون بخشدار بخش مرکزی و با حضور مرتضی عبدی، معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان خدابنده؛ سیدمهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه‌های شهرستان خدابنده و سایر اعضای انجمن روز سه شنبه ۲۴ تیرماه در ساختمان بخشداری برگزار شد.
 
مرتضی عبدی، معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار شهرستان خدابنده در ابتدای جلسه ضمن تسلیت شهادت امام رضا(ع) و گرامیداشت هفته حجاب و عفاف، از تلاش کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تقدیر کرد.
وی در ادامه، فضای مجازی را علی رغم اینکه بستر بسیار مهم تبلیغی و ترویجی است، تهدیدی برای کتاب و کتابخوانی دانست و گفت: حضور بیش از اندازه در فضای مجازی به چالش بزرگی تبدیل شده و میزان علاقه به کتاب و کتاب خوانی را بسیار تحت الشعاع قرار داده است. امیدواریم با کمک جامعه زحمتکش کتابداران و اعضای انجمن در ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی قدم های مثبتی برداریم.
 وی تصریح کرد: با توجه به برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، شایسته است اطلاع رسانی لازم در فرصت باقیمانده توسط اعضای انجمن انجام شود تا در این جشنواره مشارکت حداکثری در سطح بخش را شاهد باشیم.
در ادامه سیدمهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده به دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی اشاره کرد و گفت: دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با هدف ترویج فرهنگ رضوی و ارتقای آگاهی عمومی نسبت به سیره ائمه اطهار علیهم السلام خصوصا امام رضا(ع) در حال برگزاری است و تا پایان تیرماه سال جاری برای تمامی گروه های سنی امکان شرکت فراهم است. علاقمندان به شرکت در بخش الکترونیک می توانند با مراجعه به سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی www.samakpl.ir و یا وب سایت جشنواره رضوی www.razavi.iranpl.ir  در مسابقه شرکت کنند.
 
رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده ضمن ارائه گزارشی از میزان مشارکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در بخش مرکزی، خواستار تلاش بیش از پیش مسئولان برای اطلاع رسانی و تبیلغ این جشنواره در بین مردم شد.
در پایان موسوی، به دستورالعمل برنامه های ۹ گانه صیانت از حقوق شهروندی و ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در دستگاه های اجرایی اشاره کرد. وی در ادامه به بیان برخی از موارد در حوزه کتابخانه ها برای اعضا و مراجعان از جمله ایجاد میز خدمت، ایجاد بخش اینترنت، راهنمای بخش های مختلف کتابخانه، نصب پوسترهای حجاب و عفاف، نمایشگاه کتاب از منابع موجود با موضوع حقوق شهروندی و حجاب و عفاف، مسابقه کتابخوانی با محوریت حجاب و عفاف و... پرداخت.
تبیین دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی و برنامه ریزی برای جذب مشارکت در برگزاری جشنواره و همچنین ارائه پیشنهادات در راستای تبیین حقوق شهروندی و عفاف و حجاب از محورهای مورد بحث در این جلسه بود.
بيشتر
 [PageVisit]