بيشتر
به همت کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان ایجرود برگزار شد؛ نشست کتابخوان مجازی با محوریت معرفی منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی نشست کتابخوان مجازی با محوریت معرفی منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با مشارکت کتابداران کتابخانه های عمومی شهرستان ایجرود برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، نشست کتاب خوان با محوریت معرفی منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور زهرا دوستی، مسئول کتابخانه عمومی بقیه الله ینگی کند سیدلر؛ طاهره جعفری، مسئول کتابخانه عمومی بینش حلب؛ سیده لیلی حسینی، مسئول کتابخانه عمومی فردوسی سعیدآباد؛ صغری امینی، مسئول کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء گلابر و رضا نظری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ایجرود برگزار شد.
 
معرفی کتاب «امام رضا (ع) و ایران» تالیف سید حسن حر، ارائه توسط زهرا دوستی(مسئول کتابخانه عمومی بقیه الله ینگی کند سیدلر)
 
زهرا دوستی در این نشست با معرفی کتاب «امام رضا (ع) و ایران» اظهار داشت: کتاب «امام رضا(ع) و ایران» دارای پنج فصل اصلی و یک نتیجه‌ گیری پایانی است. فصل اول با عنوان «ایران در دوره نخستین خلافت عباسی» به چگونگی اداره ولایات ایران، وضعیت برمکیان در دستگاه خلافت، حدود سرزمین خلافت شرقی مامون و وضعیت والیان مناطق مختلف می ‌پردازد. فصل دوم با عنوان «اوضاع خراسان در آستانه ورود امام رضا (ع) به ایران»، به دو موضوع اهمیت خراسان، مشکلات دوره هارون عباسی تا به قدرت رسیدن مأمون و عواملی که باعث برتری امین نسبت به مأمون در جریان ولایتعهدی شده، پرداخته است. فصل سوم با عنوان «خلافت مامون و قیام های علویان» به علل رویگردانی خراسانی ها از مأمون و قیام های علویان و اقدامات مأمون برای رهایی از مشکلات پرداخته است. فصل چهارم با عنوان «ولایتعهدی امام رضا (ع) برای پذیرش»، نتایج پذیرش ولایتعهدی، مناظرات امام و... پرداخته است. فصل پنجم، با عنوان «سیره تربیتی، اخلاقی و عملی امام رضا (ع)» به گوشه ‌ای از ویژگی‌های رفتاری و عبادی ایشان پرداخته است. دعا، ایمان و دینداری، کمال خرد و اوصاف دوستداران ولایت از دیگر مباحث این کتاب است.
معرفی کتاب «حکمت های نقوی» تالیف جواد محدثی، معرفی توسط طاهره جعفری(مسئول کتابخانه عمومی بینش شهر حلب)
 
طاهره جعفری در این نشست با معرفی کتاب «حکمت های نقوی»، اظهار داشت: کتاب حاضر، سیزدهمین دفتر از مجموعه کتاب‌های «راه زندگی» است و به ترجمه و شرح چهل حدیث از احادیث امام هادی علیه‌السلام اختصاص دارد. در ابتدای اثر، شرح مختصری پیرامون زندگی امام هادی(ع) ارائه شده و سپس احادیثی با موضوعات اوصاف خدا، زیان خودپسندی، غرور بی‌جا، تربیت نفس، ارزش وجود، انتقادپذیری و... ذکر شده است. در ذیل هر حدیث، توضیحی مختصر، به همراه حکایات و ضرب‌المثل‌های مرتبط با آن آمده است. این مجموعه، با هدف آشنایی بهتر و انس با سخنان ارزشمند بزرگان دین و الگو قرار دادن این رهنمودها در زندگی شخصی و اجتماعی تهیه و تدوین شده است.
معرفی کتاب «شاهچراغ» تالیف جلیل عرفان منش، ارائه توسط سیده لیلی حسینی(مسئول کتابخانه عمومی فردوسی سعیدآباد)
 
سیده لیلی حسینی در این نشست با معرفی کتاب «شاهچراغ»، اظهار داشت: کتاب «شاهچراغ» بررسی زندگی «احمد بن موسی(ع)» معروف به «شاهچراغ»، فرزند امام موسی کاظم (ع) و برادر امام رضا(ع) اختصاص دارد. در این کتاب شخصیت، فضایل اخلاقی، مسئله امامت پس از امام کاظم (ع)، اوضاع سیاسی و اجتماعی دوران خلافت عباسی، مسئله ولایتعهدی امام رضا(ع)، سکونت شاهچراغ در فارس و... بررسی شده است.
معرفی کتاب «برمدار آفتاب» توسط صغری امینی( مسئول کتابخانه عمومی خاتم الانبیاء گلابر)
 
صغری امینی در این نشست با معرفی کتاب «بر مدار آفتاب»، اظهار داشت: این کتاب همگونی زندگی رهبران دینی با مردم، لازمه تربیت و الگوپذیری است؛ زیرا مهم‌ترین بخش تبلیغی یک رهبر، سیره عملی او است. رفتار و کردار معصومان(علیهم السلام) همچون چراغ و نوری است که زندگی در پرتو شعاع نور ایشان زیبا و فرح‌بخش می شود و پیامبر اکرم (ص) و عترت پاک او به عنوان بهترین اسوه و الگو، کانون حیات سعادتمند بشریت‌اند و همگان می‌توانند ابعاد گوناگون زندگی، حتی جزئی‌ترین آن را از سیره و سنّت ایشان استخراج کنند و رهنمای حیات خود، از ولادت تا وفات قرار دهند.
معرفی کتاب «پرسش ها و پاسخ های دانشجویی: امام رضا علیه السلام (تاریخ و سیره) » توسط رضا نظری( رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ایجرود)
 
رضا نظری در این نشست با معرفی کتاب «پرسش ها و پاسخ های دانشجویی: امام رضا علیه السلام (تاریخ و سیره)»، اظهار داشت: کتاب در هفتادوچهارمین دفتر از مجموعه پرسش‌ها و پاسخ‌های دانشجویی که ویژه تاریخ و سیرۀ حضرت امام رضا علیه‌السلام منتشر شده است. در این کتاب به ۸۴ پرسش از زندگی حضرت پاسخ داده شده می‌شود. کتاب در شش فصل تدوین شده است که عبارتند از: فصل اول «شخصیت امام رضا (علیه‌السلام)»، فصل دوم «سیرت امام رضا (علیه‌السلام)»، فصل سوم «باورها از نگاه امام رضا (علیه‌السلام)»، فصل چهارم «رفتارها از نگاه امام رضا (علیه‌السلام)»، فصل پنجم «احکام از نگاه امام رضا (علیه‌السلام)» و فصل ششم «پیام‌های امام رضا (علیه‌السلام)».
بيشتر
 [PageVisit]