بيشتر

در جسله انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان خرمدره مطرح شد؛ جشنواره کتابخوانی رضوی نقش مهمی در ترویج فرهنگ رضوی و ارتقای کتابخوانی دارد اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرمدره در سال جاری به ریاست فرماندار و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی زنجان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرمدره در سال جاری سه شنبه ۱۷ تیرماه، به ریاست حجت محمدی، فرماندار و با حضور امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی زنجان و اعضای حقوقی و حقیقی انجمن در فرمانداری شهرستان تشکیل شد.
 
حجت محمدی، فرماندار ضمن خیرمقدم به حاضران و گرامیداشت سالروز شهادت شهید چمران و مقام شهدا، به استقبال شایسته مردم شهرستان از دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی اشاره کرد و گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی می تواند نقش مهم و تاثیر گذاری در ترویج فرهنگ رضوی و ارتقای کتابخوانی داشته باشد.
فرماندار شهرستان خرمدره بر لزوم مشارکت و همراهی دهیاران و شهرداری شهرستان خرمدره در تامین جوایز جشنواره رضوی تاکید کرد.
فرماندار شهرستان خرمدره خواستار اطلاع رسانی برنامه های کتابخانه های عمومی و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در کتابخانه های عمومی شهرستان شد.
وی در ادامه به تخصیص بودجه جهت احداث کتابخانه عمومی مدرس و لزوم پیشبرد هر چه سریع تر روند احداث کتابخانه اشاره کرد.
امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی زنجان گزارشی از بازگشایی کتابخانه های عمومی طبق پروتکل های بهداشتی ارائه کرد و گفت: تهیه ملزومات بهداشتی برای کتابخانه های عمومی و برنامه ریزی برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی برای کتابداران و اعضای کتابخانه ها انجام شده است.
 
وی افزود: از اسفندماه سال گذشته و با توجه به هشدارهای وزارت بهداشت و ستاد ملی مبارزه با کرونا، همزمان با تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی، کتابخانه‌های عمومی نیز ارائه خدمات فیزیکی به اعضا را تعطیل کردند و فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی از جمله جشنواره کتابخوانی رضوی را در بستر فضای مجازی ادامه داده‌اند.
نیک بخش به موضوع تبیین و تصویب برنامه و بودجه پیشنهادی انجمن ها اشاره کرد و گفت: استان زنجان در تببین عملکرد و تصویب بودجه انجمن های کتابخانه های عمومی در بین استان های پیشرو است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در ادامه با اشاره برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، تصریح کرد: برگزاری جشنواره رضوی نیازمند همکاری و مشارکت ادارات و دستگاه های فرهنگی به ویژه خیرین، شهرداران، دهیاران و سایر مسئولان است.
شهردار خرمدره نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخوانی در توسعه جامعه، اظهار داشت: مجموعه شهرداری خرمدره همکاری مطلوبی در ترویج کتاب و کتابخوانی دارد و تمام تلاش خود را در جهت اجرای قانون در راستای حمایت از توسعه کتاب و کتابخوانی به کار خواهد بست.
فاطمه جلفایی، کارشناس اداری و مالی اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خرمدره، نیز ضمن خیرمقدم به اعضای انجمن از حمایت های بی دریغ فرماندار شهرستان نسبت به حوزه کتاب و کتابخوانی و تصویب مبلغ ده میلیارد ریال جهت احداث ساختمان کتابخانه عمومی مدرس تقدیر کرد و گزارشی از عملکرد اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خرم دره در سال ۹۸ ارائه کرد.
در پایان هر یک از اعضای حاضر در جلسه، نظرات و پیشنهادهای خود را در خصوص دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و دیگر مباحث جلسه مطرح کردند.
بيشتر
 [PageVisit]