بيشتر

در راستای گسترش برنامه‌های فرهنگی انجام شد؛ دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان با مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان با مدیرکل تبلیغات اسلامی استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان، در راستای اجرای برنامه‌های مشترک فرهنگی، امیرعلی نیک بخش، مدیرکل اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان با سعید احمدی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدای این دیدار، امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در دیدار با سعید احمدی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان، ضمن تبریک انتصاب وی، ابراز امیدواری کرد در دوره مدیریت جدید این سازمان، همکاری های متقابل و سازنده ای شکل گیرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی استان، گفت: وجود 97 باب کتابخانه عمومی در استان زنجان، ظرفیت مطلوبی برای توسعه فرهنگی در اختیار ما قرار داده است. تلاش شده که توزیع کتابخانه ها در سطح استان براساس نیازهای مطالعاتی هر منطقه انجام شود تا مردم به راحتی به این مراکز دسترسی داشته و از خدمات متنوع آن ها بهره مند شوند.

نیک بخش در ادامه بیان کرد: برنامه های متنوعی با هدف توسعه و گسترش فرهنگ مطالعه در کتابخانه های عمومی اجرا می شود که نقش موثری در جذب مخاطب، به ویژه در گروه های سنی کودک و نوجوان داشته است.

در این دیدار که با حضور معاونان اداره کل برگزار شد، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: کتابخانه‌های عمومی به عنوان بزرگ ترین مجموعه فرهنگی استان از لحاظ گستره فعالیت‌ها و تنوع خدمات، مجموعه تاثیرگذاری در حوزه فرهنگ استان زنجان هستند.

سعید احمدی، افزود: اداره تبلیغات اسلامی و نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، اهداف مشترکی برای توسعه و گسترش حوزه فرهنگ استان‌ها و کشور دارند.

وی ادامه داد: همکاری‌های این دو مجموعه باید افزایش یابد و اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان از برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی استان حمایت و پشتیبانی خواهد کرد.

بحث و تبادل‌نظر در خصوص اجرای برنامه‌های مشترک فرهنگی و همکاری در خصوص برگزاری مسابقات کتابخوانی و جلب مشارکت دستگاه‌های مختلف در این زمینه بخش دیگری از این نشست بود.

بيشتر
 [PageVisit]