بيشتر
ویژه کارکنان کتابخانه های عمومی استان زنجان؛ دوره آموزشی «امداد و نجات» برگزار شد دوره آموزشی «امداد و نجات» ویژه کارکنان کتابخانه های عمومی استان زنجان با همکاری هلال احمر در سالن اجتماعات کتابخانه سهروردی زنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، دوره آموزشی «امداد و نجات» ویژه کارکنان کتابخانه های عمومی استان زنجان با همکاری سازمان هلال احمر و با حضور کارکنان ستاد، رؤسای شهرستان ها، مسئولان و کتابداران کتابخانه های عمومی استان زنجان روز های ۳ و ۴ شهریور ماه در سالن اجتماعات کتابخانه سهروردی برگزار شد.

فاطمه محمدی، مدرس و کارشناس سازمان هلال احمر در این دوره، گفت: هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی آشنایی با کمک های اولیه، مقابله با آثار بلایای طبیعی و آگاهی بخشی به کارکنان کتابخانه در هنگام بروز حوادث است؛ چراکه ضروری است که آحاد مردم با مدیریت بحران و کمک های اولیه آشنا شوند.

محمدی در ادامه گفت: در این دوره ۲ روزه آموزشی که به درخواست اداره کل کتابخانه های عمومی برگزار شد، کارکنان کتابخانه های عمومی استان با مباحثی پیرامون نحوه کمک رسانی به مصدومان، ویژگی های مصدوم و اصول مراقبت از مصدوم به صورت تئوری و عملی، آشنا شدند.

وی با اشاره به اینکه هدف سازمان هلال احمر آموزش رایگان و گسترده به تمامی افراد جامعه است، گفت: همچنین در این دوره شرکت کنندگان با مباحثی از قبیل احیای قلبی و ریوی، انواع خفگی، شکستگی، سوختگی، اطفاء حریق و اسکان اضطراری آشنا شدند.

بخش پایانی این کارگاه به پرسش و پاسخ اختصاص یافت.

لازم به ذکر است، در این دوره ۱۶۰ نفر از کارکنان اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان با مباحث «امداد و نجات» آشنا شدند.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 127