بيشتر
در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و توسعه همکاری ها انجام شد؛ دیدارمدیرکل کتابخانه‌های عمومی زنجان با رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی و توسعه همکاری ها با رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان، امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و توسعه همکاری ها با حجت الاسلام علی قره داغی، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان دیدار و گفتگو کرد.

امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در دیدار با حجت الاسلام علی قره داغی ، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه ، ضمن تبریک انتصاب وی، ابراز امیدواری کرد در دوره مدیریت جدید، همکاری های متقابل و سازنده ای شکل گیرد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی زنجان با اشاره به بهره گیری از ظرفیت تریبون نماز جمعه و ائمه جمعه در ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی ، اظهار داشت: استفاده از ظرفیت بالای نماز جمعه، در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بسیار حائز اهمیت است. در این راستا ایجاد غرفه ثابت کتابخانه سیار در مصلا و معرفی هفتگی کتاب از تریبون نماز جمعه از جمله برنامه های فرهنگی با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و توسعه همکاری ها می باشد.

در ادامه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی استان، گفت: وجود 96 باب کتابخانه عمومی و 10 باب کتابخانه عمومی در حال احداث در استان زنجان ، ظرفیت مطلوبی برای توسعه فرهنگی در اختیار ما قرار داده است. توزیع کتابخانه ها در سطح استان براساس نیازهای مطالعاتی هر منطقه انجام شده تا مردم به راحتی به این مراکز دسترسی داشته و از خدمات متنوع آن ها بهره مند شوند.

نیک بخش در ادامه بیان کرد: برنامه های متنوعی با هدف توسعه و گسترش فرهنگ مطالعه در کتابخانه های عمومی اجرا می شود که نقش موثری در جذب مخاطب، به ویژه در گروه های سنی کودک و نوجوان داشته است.

در ادامه رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان زنجان گفت: کتابخانه‌های عمومی به عنوان بزرگ ترین مجموعه فرهنگی استان از لحاظ گستره فعالیت‌ها و تنوع خدمات، مجموعه تاثیرگذاری در حوزه فرهنگ استان زنجان هستند.

حجت الاسلام علی قره داغی ، افزود: شورای سیاستگذاری ائمه جمعه و کتابخانه‌های عمومی، اهداف مشترکی برای توسعه و گسترش حوزه فرهنگ استان‌ها دارند. همکاری‌های این دو مجموعه باید افزایش یابد و شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان زنجان از برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی استان حمایت و پشتیبانی خواهد کرد.

بيشتر
 [PageVisit]