بيشتر
به ریاست بخشدار؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش مرکزی شهرستان خدابنده برگزار شد سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش مرکزی شهرستان خدابنده در سال جاری به ریاست بخشدار در سالن جلسات بخشداری شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بخش مرکزی شهرستان خدابنده در سال جاری به ریاست سعید کرد، بخشدار بخش مرکزی شهرستان خدابنده؛ سیدمهدی موسوی، رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان در سالن جلسات بخشداری بخش مرکزی شهرستان خدابنده برگزار شد.

در ابتدای جلسه سعید کرد، بخشدار بخش مرکزی خدابنده با تاکید بر لزوم پیگیری مصوبات جلسات قبل بیان کرد: تمام تلاشمان این است که بتوانیم محیطی آرامی در کتابخانه ها فراهم کنیم تا مراجعان و اعضا بتوانند با خیال آسوده مطالعه کنند. شایسته است با اجرای برنامه های فرهنگی در کتابخانه ها فرهنگ کتاب و کتابخوانی را در میان خانواده ها و به خصوص کودکان ترویج دهیم.

وی در ادامه خواستار تعامل هرچه بیشتر کتابخانه ها با آموزش و پرورش شد تا کتابداران بتوانند از این ظرفیت برای ترویج مطالعه بین دانش آموزان استفاده کنند.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی بخش مرکزی با تأکید بر لزوم واریز سهم نیم درصد کتابخانه ها از سوی شهرداران، گفت: شهرداران ملکفند بر اساس قانون، سهم نیم درصد را به کتابخانه ها پرداخت کنند.

در ادامه سیدمهدی موسوی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده به ارائه گزارش عملکرد برنامه های شاخص سال ۱۳۹۷پرداخت و اظهار داشت: در شهرستان خدابنده ۱۴ باب کتابخانه وجود دارد که از این تعداد ۸ باب در بخش مرکزی، ۴ باب در بخش شهری و ۴ باب در بخش روستایی قرار دارد و مابقی در بخش های افشار، بزینه رود و سجاسرود به ارائه خدمات می پردازند. بیشترین کتابخانه ها در شهرستان خدابنده در بخش مرکزی هستند و از طرفی این بخش در راه اندازی و ایجاد کتابخانه های خیری نیز در بین سایر شهرستان ها پیشگام است.


شایان ذکر است بررسی وضعیت زمین اهدایی شهرداری و شورای اسلامی شهر نوربهار، استفاده از نظرات و پیشنهادات اعضای انجمن در زمینه برنامه های هفته دفاع مقدس و همچنین ارائه راهکارهایی برای ترویج فرهنگ مطالعه در جامعه از محورهای مورد بحث این جلسه بود.
بيشتر
 [PageVisit]