بيشتر
امام جماعت، روستای قره بوته زنجان عنوان کرد؛ نشاط و سرگرمی در کنار کتاب و کتابخوانی میسر است کلاس های اوقات فراغت ویژه تابستانه با حضور امام جماعت در کتابخانه اندیشه قره بوته افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کتابخانه های عمومی استان زنجان، مراسم افتتاح کلاس های اوقات فراغت ویژه تابستانه با حضور حجت الاسلام موسوی، امام جماعت روستای قره بوطه و جمعی از اقشار مختلف فرهنگی در کتابخانه اندیشه قره بوته زنجان برگزار شد.
 

حجت الاسلام موسوی، با اشاره به این مطلب که نشاط و سرگرمی در کنار کتاب و کتابخوانی میسر است بیان داشت: کتابخوانی در زمینه جلوگیری از چالش ها و آسیب های اجتماعی و ترویج اخلاق اسلامی نقش بی بدیلی در جامعه ایفا کرده است و اگر فرهنگ مطالعه در جامعه نهادینه شود و افراد بیشتر اوقات فراغت خود را به مطالعه کتاب سپری کنند، قطعا ناهنجاری های اجتماعی و فرهنگی به حداقل ممکن خواهد رسید.
 

وی تصریح کرد: ترغیب کودکان و نوجوانان به مطالعه و غنی سازی اوقات فراغت آنان، افزایش خودآگاهی دانش آموزان و اهالی روستا و بالا بردن سرانه مطالعه در روستا، از مهم ترین اهداف در برنامه ریزی برای اجرای فعالیت های کتابخانه ای است؛ چرا که به اعتقاد من افزایش آگاهی مردم، به پیشرفت روستا می انجامد.
 

موسوی در ادامه به برنامه های برگزار شده در این کتابخانه اشاره کرد و گفت: ویژه برنامه های آموزشی برای غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان، برنامه های قصه گویی با همکاری مادران، جمع خوانی، شاهنامه خوانی، نمایشنامه خوانی و مسابقات فرهنگی از فعالیت هایی است که به منظور جذب کودکان و نوجوانان در کتابخانه انجام شود.

بيشتر
 [PageVisit]