بيشتر
با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان؛ ششمین جلسه کمیته فرهنگی، منابع و کتابخانه ها برگزار شد. مدیرکل کتابخانه های استان زنجان خواستار مشارکت جدی روسای ادارات شهرستان، مسئولان و کتابداران در آخرین روزهای برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، ششمین جلسه کمیته فرهنگی، منابع و کتابخانه ها در روز پنج شنبه 23 خردادماه 98  با بررسی 3 دستور جلسه، برنامه ریزی و مشارکت جدی در آخرین روزهای پایانی جشنواره رضوی، تفاهم نامه با سازمان صداوسیما و حقوق شهروندی به ریاست امیرعلی نیک بخش؛ مدیرکل کتابخانه های عمومی و با اعضای کمیته فرهنگی برگزار شد.

در این جلسه امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان، با تشریح فعالیت ها و ماموریت های ویژه کتابخانه های عمومی، گفت: جشنواره کتابخوانی رضوی یکی از اساسی ترین و گسترده ترین برنامه های نهاد کتابخانه های عمومی کشور در سالیان اخیر بوده که خوشبختانه مورد استقبال گسترده مردم به ویژه کودکان و نوجوانان نیز قرار گرفته است. بر این اساس در استان زنجان هر ساله شاهد رشد مشارکت مردمی در این جشنواره بوده ایم. تقاضای ما از ادارات شهرستانها و به ویژه مسئولین و کتابداران، مشارکت و همکاری گسترده در آخرین روزهای اجرای برنامه های نهمین دوره این جشنواره هستیم.

در ادامه این جلسه، نیک بخش، با اشاره به مقوله حقوق شهروندی و نقش آن در کاهش آسیب های اجتماعی جامعه گفت: لازمه ترویج فرهنگ در ابعاد مختلف، از جمله حقوق شهروندی، توجه به کتاب و کتابخوانی است. با افزایش 20 درصدی راندمان کتابخانه ها و با برگزاری نشست های کتابخانه ای، معرفی کتاب، قصه گویی، مسابقات کتابخانه ای و ... شایسته است کتابخانه های عمومی با همکاری دیگر ارگان ها و سازمان ها برای مسائلی همچون پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان، کمک به رفع آسیب های اجتماعی موجود و دیگر مسائل جامعه، بیش از پیش ساماندهی شوند.

بيشتر
 [PageVisit]