بيشتر


زنگ مهر و مقاومت در زنجان به صدا درآمد؛ مدیرکل کتابخانه های عمومی در آیین بازگشایی مدارس زنجان آیین بازگشایی مدارس استان زنجان با شعار زنگ مهر و مقاومت و با حضور امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان در هنرستان دخترانه رضوان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، زنگ مهر و مقاومت در زنجان، همزمان با سراسر کشور در هنرستان دخترانه رضوان با حضور فتح اله حقیقی، استاندار زنجان؛ آیت اله علی خاتمی، امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان زنجان؛ ابراهیم رفیعی، مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان و مدیران دستگاه های اجرایی استان برگزار شد.مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان در این مراسم ضمن تبریک آغاز بازگشایی مدارس و سال تحصیلی جدید با اشاره به اینکه در سال‌جاری جمعیت دانش‌آموزی استان ۳ درصد رشد داشته است، بیان کرد: امسال ۱۹۹ هزار و ۱۵۰ دانش‌آموز و ۱۸ هزار و ۲۰۰ نوآموز، سال تحصیلی را آغاز می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان از کسب ۱۱۰ رتبه فرهنگی و علمی توسط دانش‌آموزان زنجانی خبر داد و افزود: این رتبه‌ها در مسیر تلاش فرهنگیان و مربیان کسب شده است. امسال ۱۴ هزار فرهنگی در ۹ هزار کلاس درس و ۱۴ منطقه آموزشی تلاش خواهند کرد تا سال تحصیلی موفقی برای دانش‌آموزان باشد.

وی همچنین به تقارن بازگشایی مدارس با هفته دفاع مقدس اشاره کرد و اظهار داشت: تقارن هفته دفاع مقدس را با آغاز سال تحصیلی فرصت مناسبی برای آشنایی دانش‌آموزان با جانفشانی‌ها و فداکاری‌های رزمندگان، شهدا و ایثارگران جنگ تحمیلی است.

رفیعی با بیان اینکه مدارس استان باید فضایی برای تمرین و کسب مهارت‌های زندگی باشد، افزود: بر اساس سند تحول بنیادین، مدرسه باید محلی برای تربیت دانش‌آموزانی خلاق و مبتکر با تاکید بر ساحت‌های ۶ گانه سند تحول بنیادین باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان  ادامه داد: بهره‌گیری از ابتکارات هنری می‌تواند فضای یادگیری را برای دانش‌آموزان و معلمان لذت بخش کند.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش به لحاظ شرایط خاصی که دارد و دوره‌ای که در آن قرار داریم برهه پرتلاطمی را می‌گذراند، تصریح کرد: چرخش از یک دستگاه اداری به سمت یک نهاد مولد اجتماعی، تبدیل مدرسه از یک دستگاه اداری به کانون تحول در جامعه و اهتمام جدی به تربیت در حوزه اعتقادی و اجتماعی و فناوری از اهداف آموزش و پرورش است.

*لزوم توجه به مهارت‌آموزی در کنار تعلیم و تربیت

نماینده ولی فقیه در استان زنجان نیز در این مراسم با تبریک آغاز فصل مدارس و هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: روز آغاز مدرسه روز شیرینی است و حتما باید توجه شود که در کنار بحث تعلیم و تربیت مهارت‌آموزی نیز یکی از اهداف زندگی باشد.

فتح‌الله حقیقی، استاندار زنجان نیز در این برنامه توجه دانش‌آموزان را به موقعیت کشور در منطقه جلب کرد و اظهار داشت: من شما را همچون فرزند خود می دانم؛ از شما می خواهم فراموش نکنید که موفقیت با صبر به وجود می‌آید. داشتن پشتکار بسیار مهم است و  انسان اگر صبر و مقاومت داشته باشد، به موفقیت خواهد رسید.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه امروز زمان اندوختن سرمایه‌های معنوی است، اظهار داشت: باید تلاش کنیم اندوخته‌های خود را افزایش دهیم؛ چراکه بخشی از اخلاق، رفتار و منش ما مدرسه شکل می‌گیرد.

وی تصریح کرد: برنامه‌ریزان باید توجه کنند که خانه و مدرسه یکدیگر را تکمیل کند،‌ در غیر این صورت مشکل بزرگی حادث خواهد شد.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه مدرسه در شکل‌گیری شخصیت دانش‌آموز تاثیر زیادی دارد بر لزوم وجود ارتباط صحیح بین مدرسه و خانه تأکید کرد.

وی در ادامه به هجمه‌های دشمن علیه کشور اشاره کرد و گفت: امروز کار دشمن به جایی رسیده است که اگر مگسی بالای سرشان پر بزند می گویند تقصیر ایران است، دلیل این امر این است که نیروهای نظامی ما به جایگاه والایی رسیده‌اند.

بيشتر
 [PageVisit]