بيشتربا برگزاری ویژه برنامه کتابرسان سیار انجام شد؛ روز «روستا و عشایر» در روستای گلهرود شهرستان زنجان همزمان با نخستین روزهای آغاز سال تحصیلی جدید، ویژه برنامه «روستا و عشایر» به همت کتابرسان سیار زنجان در مدرسه روستای گلهرود شهرستان زنجان با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی زنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان؛ همزمان با نخستین روزهای آغاز سال تحصیلی جدید، ویژه برنامه «روز روستا و عشایر» به همت کتابرسان سیار زنجان با حضور امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی زنجان؛ ایرج صادقی، معاون امور کتابخانه ها و همکاری ها؛ قاسم موحدیان، رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان؛ حسین احمدی، مسئول کتابخانه کتابرسان سیار زنجان؛ معلم و دانش آموزان در مدرسه روستای گلهرود برگزار شد.مدیرکل کتابخانه های عمومی زنجان در این برنامه ضمن گرامیداشت روز روستا و عشایر گفت: ۱۵ مهر ماه به منظور تجلیل و تقدیر از زحمتکشان روستایی و عشایری و یاد کردی از خدمات ارزنده آنان به کشور عزیز روزی را به نام روز روستائیان و عشایر غیور و سلحشور ایران معرفی و نام‌گذاری شده است.

در ادامه امیرعلی نیک بخش ایجاد علاقه به مطالعه را در کودکان و نوجوانان بسیار حائز اهمیت دانست و بیان کرد: انتخاب کتاب های مناسب در ایجاد علاقه کودکان و نوجوانان به مطالعه، نقش اساسی دارد. فرهنگ مطالعه زمانی در جامعه جاری می شود که مطالعه در کودکان و نوجوانان آن جامعه نهادینه شده باشد.نیک بخش در ادامه دانش آموزان حاضر در برنامه را مخاطب قرار داد و با پرسیدن سوالاتی در خصوص مطالعه با آنان به گفتگو پرداخت.

وی همچنین از دانش آموزان حاضر در برنامه خواست نظرات خود را درباره فواید کتابخوانی و مطالعه بیان کنند.

در ادامه برنامه با برگزاری مسابقه نقاشی بین دانش آموزان به پنج نفر از برگزیدگان، جوایزی از سوی کتابرسان سیار زنجان توسط مدیرکل کتابخانه های عمومی زنجان اهدا شد.

بازدید از کتابخانه کتابرسان سیار، از دیگر بخش های این برنامه  فرهنگی بود. این برنامه با اهدای بسته های لوازم التحریر به پایان رسید.بيشتر
 [PageVisit]