بيشتر

به ریاست معاون فرماندار؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ماهنشان برگزار شد جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ماهنشان با هدف اجرای برنامه های کتاب محور، ارائه راهکارهای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی و روش های جذب مخاطب به کتابخانه های عمومی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ماهنشان در سال جاری، به ریاست شعبان کرمی، معاون فرماندار شهرستان ماهنشان و با حضور نادر محمدحیدری، مدیر آموزش و پرورش شهرستان؛ فرشیدملکی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان؛ سبحان عجملو، رئیس شورای اسلامی شهرستان؛ ولی امیری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان؛ فریده بابایی، مسئول کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهرستان و دیگر اعضای انجمن روز یکشنبه ۲۴ شهریورماه در کتابخانه عمومی شهید رجایی شهرستان ماهنشان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه شعبان کرمی، معاون فرماندار با عرض تسلیت ایام محرم گفت: یکی از مهم ترین راهبردها در یک برنامه ریزی صحیح فرهنگی، رواج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه است. برای رسیدن به این هدف یعنی عادت به کتابخوانی و بسترسازی فرهنگی برای آن، یک برنامه ریزی صحیح و منطقی لازم است که با ارائه راهکارها، فرهنگ کتابخوانی را در جامعه ایرانی عملی ساخته و به تداوم این فرهنگ در جامعه بیانجامد.

کرمی افزود: شایسته است از ظرفیت دستگاه های اجرایی به ویژه دستگاه های فرهنگی و همینطور از ظرفیت تریبون نمازجمعه شهرستان های ماهنشان و دندی و روحانیان مساجد، مسئولان و نخبگان شهرستان در جهت ترویج فرهنگ مطالعه استفاده کنیم.

در ادامه کرمی با اشاره به لزوم ترویج کتاب و کتابخوانی در آستانه بازگشایی مدارس، خواستار همکاری بیشتر آموزش و پرورش شهرستان با اداره کتابخانه های شهرستان جهت برگزاری برنامه های کتابخوانی در سطح شهرستان شد. 

در ادامه ولی امیری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان، نیز گزارشی از برگزاری انجمن های کتابخانه های عمومی شهرستان ماهنشان و عملکرد ۶ ماهه سالجاری ارائه کرد و گفت: در حال حاضر کتابخانه های عمومی شهرستان ماهنشان با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی میزبان علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی هستند و با بازگشایی مدارس برنامه ریزی متنوعی جهت ارتباط مستمر کتابخانه و مدرسه صورت می گیرد. امیدواریم با همکاری کادر آموزشی مدارس شاهد فعالیت پربار دانش آموزان در حوزه کتاب و حضور پرشور آنان در کتابخانه های عمومی باشیم.

بيشتر
 [PageVisit]