بيشتر
در راستای جشنواره اهدای کتاب، اهدای دانایی در استان زنجان؛ اهدای بیش از 90000 نسخه کتاب به کتابخانه های عمومی استان زنجان مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان از اهدای بیش از 90000 نسخه کتاب به کتابخانه های عمومی این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، امیرعلی نیک بخش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان زنجان گفت: ترویج سنت حسنه اهدای کتاب در بین عموم مردم و نیز ارتقای فرهنگ مطالعه و کتابخوانی طرح «اهدای کتاب و اهدای دانایی» هدف این طرح است که در کتابخانه های عمومی استان زنجان اجرا می شود. اهدای کتاب و سازماندهی عمومی آن سنت شایسته و پسندیده‌ای‌ است که به موجب آن دسترسی همگانی و عمومی به کتب مختلف، شکل وسیع و گسترده تری به خود می‌گیرد. این مهم می‌تواند به جریان سیال گردش اطلاعات و دانش در حوزه کلیه علوم، کمک شایانی نماید. فرهنگ‌سازی و تبلیغ در این زمینه ضرورتی است که در صورت اجرای شایسته و کارامد آن، تبعات مفید و مؤثر آن در سطح جامعه ملموس می‌گردد. در این راستا و با یک دیدگاه وظیفه محور، جشنواره اهدای کتاب یکی از طرح هایی است که اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان هر ساله با آغاز اسفند ماه در سطح استانی اقدام به برگزاری آن می‌نماید. همانطور که پیشتر نیز به آن اشاره شد، این طرح با هدف احیا، توسعه و تبلیغ سنت نیکوی اهدای کتاب برگزار می‌شود که به واقع اهدای کتاب، احیای کتاب و احیا و اهدای دانایی را به دنبال خواهد داشت.

نیک بخش افزود: عموم مردم استان می توانند با حضور در کتابخانه ها و با اهدای کتاب، گام موثری در ترویج فرهنگ اهدای کتاب و ارتقای فرهنگ کتابخوانی بردارند.

وی گفت: طرح اهدای کتاب از سال 89 اجرا شده است و از ابتدای فروردین ماه ۹۷ تا پایان فروردین ماه ۹۸ تعداد 92663 نسخه کتاب به کتابخانه های عمومی استان اهدا شده است.

وی با تاکید بر اینکه تمامی این منابع قابل استفاده است، بیان داشت: این کتاب‌ها پس از آماده سازی، در کتابخانه های عمومی استان زنجان و کتابخانه های متقاضی دستگاه‌های اجرایی توزیع خواهد شد.

بيشتر
 [PageVisit]