بيشتر

در نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان مطرح شد اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان به ریاست جناب آقای شفیعی معاون محترم سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان زنجان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان زنجان راس ساعت 9 صبح روز شنبه 12 خرداد ماه به ریاست جناب آقای شفیعی معاون محترم سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان زنجان ؛ و با حضور جناب آقای نیک‌بخش مدیرکل محترم کتابخانه‌های عمومی استان زنجان، اکثریت اعضای انجمن و مدعوین از مدیران دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی و نمایندگانی از سمن های فرهنگی، با دستور کار ذیل در محل فرمانداری زنجان برگزار شد.

دستورجلسه:

  1. بررسي و تصويب بودجه سال1398 انجمن كتابخانه هاي عمومي شهرستان
  2.  تبيين برگزاري نهمين جشنواره كتابخواني رضوي از سري برنامه هاي هفدهمين جشنواره بين المللي امام رضا(ع)
  3.  ایجاد کتابخانه در شهرک های اقماری

پس از تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید، و قرائت دستور جلسه و عرض خیر مقدم توسط آقای موحدیان، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان، جلسه با موضوعات پیشنهادی ادامه یافت.

آقای موحدیان پس از پخش تیزر نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، سخنان خود را با ارائه توضیحاتی در خصوص معرفی جشنواره آغاز و یکی از کتاب های جشنواره رضوی با عنوان مهارت های ارتباط موثر در سیره امام رضا ع را معرفی کردند.

ایشان در ادامه گزارشی از عملکرد کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان در سال 97 و مقایسه آماری با سال 96 ارائه کردند. طبق این گزارش شهرستان زنجان در بیشتر شاخص ها رشدی مثبت و بالا داشته است.

آقای نیک بخش مدیر کل محترم اداره کتابخانه های استان زنجان ضمن تشکر از حضور اعضای انجمن و مدعوین در جلسه، به ارائه گزارشی از عملکرد استان و شهرستان زنجان پرداختند. ایشان به رشد 20 درصدی تمامی شاخص ها اشاره و افزودند تلاش همکاران اداره کتابخانه ها در این زمینه ستودنی است لیکن در سال آینده این رشد ادامه خواهد داشت و شاهد تحولات مثبتی در این زمینه خواهیم بود.»

آقای نیک بخش افزودند: «ما از اعضای انجمن تقاضا داریم حداکثر تلاش خود را برای کمک به کتابخانه ها داشته باشند و در زمینه تامین هزینه ها و ارائه راهکارهای ترویج کتاب و کتابخوانی از هیچ کمکی دریغ نکنند.»

آقای شفیعی معاون محترم فرماندار زنجان، ضمن قدردانی از حضور گسترده و حماسی مردم در راهپیمایی روز قدس گفتند: «حضور گسترده مردم جواب دندان شکنی برای دشمنان اسلام و جمهوری اسلامی ایران بود و پیامدهای مثبتی برای کشور عزیزمان داشت.»

معاون فرماندار افزودند ترویج کتاب و کتابخوانی یکی از خواسته های اصلی ما از کتابخانه است و ما برای تحقق آن با همکاری سایر دستگاه ها از هیچ کمکی فروگذار نمی کنیم. ایشان در ادامه سخنان خود ضمن قدردانی از اجرای مسابقه بزرگ کتابخوانی رضوی و ترویج سیره رضوی در بین آحاد مردم، آمادگی فرمانداری را برای تشکیل جلسه ای با حضور اداره کل ارشاد اسلامی در این خصوص و همکاری حداکثری اعلام کردند.

معاون فرماندار زنجان اظهار داشتند: «درصد رشد شاخص های کتاب و کتابخوانی خیره کننده است، لیکن باید مقایسه ای با سایر مرکز استان ها صورت گیرد تا بتوان جایگاه شهرستان زنجان را در بین شهرستان های مشابه، مرکز استان های همجوار و کل کشور مشخص کرد. موضوعات مورد طرح در جلسات باید کاملا به صورت عملیاتی بررسی و محقق شوند.»

در ادامه معاون فرماندار در خصوص ایجاد کتابخانه در شهرک های اقماری خاطر نشان کردند: «نباید همه امکانات در شهرک های برخوردار جمع شوند چرا که در مناطق کم برخوردار آسیب های اجتماعی بیش تری وجود دارد. لذا باید در تمامی برنامه های فرهنگی اولویت را برای مناطق کم برخوردار قرار دهیم خصوصا مناطقی که آمار بالایی در آسیب های اجتماعی دارند.»

در ادامه جلسه نیز هریک از حاضرین به ارایه نقطه نظرات و پیشنهادات خود مطابق با دستور جلسه پرداختند.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 75