سه‌شنبه 13 خرداد 1399   22:47:41

ارتباط با مدیر کل
فهرست کتابخانه های عمومی استان
پیوند
خبرهای روز
اخبار مهم
گزارش تصویری
کتاب و کتابخوانی
به ریاست فرماندار؛
اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان ایجرود در سال 99 به ریاست باب اله فتحی، فرماندار شهرستان ایجرود برگزار شد.
با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی انجام شد؛
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی با رئیس شورای شهر زنجان دیدار و گفت‌وگو کرد.
دبیرخانه مرکزی جشنواره کتابخوانی رضوی اعلام کرد؛
دبیرخانه مرکزی جشنواره کتابخوانی رضوی با توجه به استقبال شرکت کنندگان مهلت ثبت نام در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را تا پایان تیرماه ۱۳۹۹ تمدید کرد.
با محوریت جشنواره کتابخوانی رضوی؛
اولین جلسه شورای اداری کتابخانه های عمومی شهرستان سلطانیه در سال 99 با محوریت جشنواره کتابخوانی رضوی برگزار شد.
بخشدار بخش سجاسرود شهرستان خدابنده:
فاطمه شعبانی، بخشدار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی بخش سجاسرود شهرستان خدابنده طی پیامی مردم را به شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
با صدور پیامی صورت پذیرفت؛
حسین ولی بیگلوئی، بخشدار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی بخش زنجانرود شهرستان زنجان طی پیامی مردم را به شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
به منظور ایجاد سهولت در عضویت و مشارکت؛
دبیرخانه جشنواره کتابخوانی رضوی به منظور ایجاد سهولت برای ثبت نام و شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، ربات این جشنواره را در پیام‌رسان گپ در اختیار علاقه‌مندان قرار داد.
با گرامیداشت یاد مرحوم سوسن طاقدیس، نویسنده کودک و نوجوان؛
هشتمین جلد از کتاب «هدهد سفید» ویژه نوجوانان که بر اساس نیاز به ترویج و تبلیغ کتاب و کتابخوانی با زبان و ادبیات مناسب این گروه سنّی تهیه شده، با گرامیداشت یاد مرحوم سوسن طاقدیس، نویسنده کودک و نوجوان به صورت الکترونیکی منتشر و در دسترس اعضای نوجوان کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور قرار گرفت.
در اولین جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی زنجان؛
در اولین جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی استان زنجان، سازوکارهای بازگشایی کتابخانه های عمومی استان و روند برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی بررسی شد.
سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل نهاد تشریح کرد؛
در پی انتشار خبر مرحله اول بازگشایی کتابخانه های عمومی سراسر کشور سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل نهاد توضیحاتی ارائه کرد.
با صدور پیامی صورت گرفت؛
فاطمه کرباسی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با صدور پیامی، مردم را به شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
با صدور پیامی صورت پذیرفت؛
سیدجعفر موسوی، بخشدار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی بخش افشار شهرستان خدابنده طی پیامی مردم را به شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
با صدور پیامی صورت گرفت؛
ستارصفری، فرماندار شهرستان طارم با صدور پیامی، مردم را به شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
با در نظر گرفتن دستورالعمل‌های بهداشتی و موافقت ستاد ملی مبارزه با کرونا انجام می شود؛
کتابخانه‌های عمومی کشور بعد از حدود ۳ ماه تعطیلی اضطراری با موافقت ستاد ملی مبارزه با کرونا به صورت پلکانی و مرحله به مرحله بازگشایی می ‌شوند.
با صدور پیامی صورت گرفت؛
مهرداد رجبی، بخشدار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی بخش بزینه رود شهرستان خدابنده با صدور پیامی، مردم را به شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
با صدور پیامی صورت گرفت؛
فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خدابنده با صدور پیامی، از مردم برای مشارکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی؛
حجت الاسلام والمسلمین احمد اصلانی، امام جمعه بخش سجاسرود استان زنجان در پیامی از عموم مردم شهرستان برای شرکت در دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
با توجه به تداوم طرح فاصله گذاری اجتماعی و فراهم نبودن شرایط لازم برای بازگشایی کتابخانه‌ها صورت می گیرد؛
با توجه به تداوم طرح فاصله گذاری اجتماعی و عمل به توصیه های بهداشتی ستاد ملی کرونا، کتابخانه‌های عمومی کشور تا ۲۶ اردیبهشت ماه نیز دایر نخواهند بود و فعالیت های فرهنگی و آموزشی کتابخانه ها همچنان در فضای مجازی ادامه خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان؛
علیرضا جزء قاسمی، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان، در پیامی از عموم مردم برای شرکت در دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان:
ابراهیم رفیعی، مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان، در پیامی از عموم مردم برای شرکت در دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
مطالبات نهاد کتابخانه‌ها/ بخش دوم
دبیرکل نهاد گفت: امروز اگر فصل یک هم به ما بدهند ولی قانون درست نشود ما به زودی به مشکل می‌خوریم. مسأله این نیست که این دوره هیأت امنا تمام شود، مسأله آینده نهاد کتابخانه ها است.
مطالبات نهاد کتابخانه‌ها/ بخش اول
از سال ۸۴ تا سال ۹۲ که شهرداری ها چیزی به نهاد نمی دادند نهاد کتابخانه ها دولتی بود و از سال ۹۳ تا ۹۶ که کمک دولت بیشتر از شهرداری ها بوده نهاد کتابخانه ها دولتی بوده و فقط در دو سال اخیر که این نهاد از شهرداری ها بیشتر از دولت منابع دریافت کرده غیر دولتی شده است. یک نهاد هر سال دولتی و غیر دولتی اش عوض می شود!
فرماندار شهرستان زنجان:
رضا عسگری فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان زنجان، در پیامی از عموم مردم شهرستان برای شرکت در دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
طی پیامی صورت گرفت؛
ناصر محمدلو، عضو شورای اسلامی روستای سوکهریز شهرستان خرّم دره، در پیامی از مردم برای شرکت در دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
طی پیامی صورت گرفت؛
مهدی نجاتی، رئیس انجمن خیریه مهرانه ی شهرستان خرّم دره، در پیامی از مردم برای شرکت در دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خرم دره در پیامی مطرح کرد؛
توکل سلیمانی، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خرم دره، در پیامی از مردم برای شرکت در دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.
نگاهی به منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی/ (گروه سنی کودک)
این کتاب اثری مصور و رنگی است که در ۱۱ بخش کوتاه، زندگی حضرت از تولد تا رحلت را به زبانی ساده همراه با تصایری زیبا برای کودکان روایت می‌کند.
نگاهی به منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی/ (گروه سنی کودک)
این کتاب ۱۰ قصه از زندگی امام هادی علیه‌السلام را در دوران سکونت در عراق روایت می‌کند که با قلمی شیوا و روان و تصویرگری زیبای خانم بهار اخوان، توانسته است مجموعه‌ای خواندنی را برای کودکان فراهم آورد.
نگاهی به منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی/ (گروه سنی کودک)
کتاب گنبد خورشید مجموعه‌ای از شعرهای کودکانه با موضوع امام رضا علیه‌السلام است که با زبانی ساده و بیانی عاطفی به جنبه‌های مختلفی از زیارت امام هشتم برای کودکان مانند جشن میلاد، نذری شله زرد، کفشداری و نقاره‌خانه‌ها حرم، سوغاتی زیارت و... پرداخته است.
نگاهی به منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی/ (گروه سنی نوجوان)
کتاب نشانه‌ها اثری مصور و راوی قصه‌هایی از زندگی امام هشتم است که مخاطب نوجوان را با خصوصیات اخلاقی و فضائل آن حضرت بیشتر آشنا می‌کند. این کتاب در هفت فصل تهیه شده است: نشانه‌ها، غیبت، انفاق، هجده عدد خرما، مردان حبشی، ولیعهدی و درد دندان.
نگاهی به منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی/ (گروه سنی نوجوان)
کتاب پیش‌رو ۱۰ داستان از زندگی این امام بزرگوار را روایت می‌کند. نثر کتاب بسیار ساده و روان است و تصویرگری‌های زیبای خانم زهره پرهیزگاری آن را به کتاب داستانی جذاب از زندگی امام دهم برای کودکان تبدیل کرده است.
نگاهی به منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی/ (گروه سنی نوجوان)
نویسندۀ کتاب این قصه‌ها را از ۱۴ منبع معتبر استخراج کرده و به زبانی گویا برای مخاطب نوجوان نگاشته است. نام کتاب نیز براساس روایتی از امام رضا علیه‌السلام انتخاب شده است. برخی از عناوین چهل قصۀ کتاب بدین شرح است: همه در انتظار، شانۀ امام، قطره‌های باران، لانۀ گنجشک، ماهی کوچک، شکوفه‌های سیب، رؤیای شیرین، تُنگ نقره‌ای، تبسم بر لب و کنار پنجره.
نگاهی به منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی/ (گروه سنی جوان و بزرگسال)
در هفتادوچهارمین دفتر از مجموعه پرسش‌ها و پاسخ‌های دانشجویی که ویژۀ تاریخ و سیرۀ حضرت امام رضا علیه‌السلام منتشر شده است به ۸۴ پرسش از زندگی حضرت پاسخ داده شده می‌شود. این کتاب در شش فصل تدوین شده است.
نگاهی به منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی/ (گروه سنی جوان و بزرگسال)
کتاب حاضر سیزدهمین کتاب از سلسله کتاب‌های راه زندگی است که به ترجمه و توضیح چهل حدیث از امام هادی علیه‌السلام اختصاص دارد. بنای نویسنده در این اثر، گزینش احادیثی کوتاه و اغلب اخلاقی و کاربردی بوده است تا هم به‌خاطرسپردن آنها آسان‌تر باشد و هم حجم کتاب زیاد نشود. این احادیث در چهل موضوع دسته‌بندی شده‌اند.
نگاهی به منابع دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی/ (گروه سنی جوان و بزرگسال)
این کتاب از مجموعه کتاب‌های «از ایران چه می‌دانم؟» است که زندگی و زمانۀ حضرت شاهچراغ علیه‌السلام را براساس منابع متعدد بررسی کرده است. کتاب حاضر در پنج فصل تدوین شده است.
بيشتر
بيشتر
بيشتر
بيشتر
 ارزیابی عملکرد

برنامه های هفتگی کتابخانه های عمومی
تصویر روز
فراخوان طرح آمایش سرزمینی کتابخانه های عمومی
تماس با ما
زنجان - اتوبان 22 بهمن، میدان استاد رضاروزبه،جنب کتابخانه عمومی استاد روزبه
تلفن تماس:
33561618-33549919-33549929

پست الكترونيكي: info@zanjanpl.ir