<>
شيدسچپج
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
کتابخانه عمومی الغدیر
1395/6/24 چهارشنبه

کتابخانه عمومی الغدیربولاماجی
کتابخانه الغدیر در روستای بولاماجی از توابع  شهرستان خدابنده دراستان زنجان قرار دارد. این کتابخانه در سال 1391 تاسیس شده و مساحت کل آن60 مترمربع می باشد. و از لحاظ درجه فرهنگی،درجه روستایی محسوب می شود. بخش مخزن کتابخانه کتابهایی را در موضوعات  و زمینه های مختلف در خود جای داده است که به روش سیستم باز اداره می شود و مراجعه کننده می تواند شخصا در داخل مخزن کتابخانه منابع مورد نظر خود را بررسی نموده و پس از انتخاب آن را به امانت بگیرد.
               
منابع کتابخانه:
مجموعه منابع اصلی کتابخانه شامل 5163 نسخه کتاب است که  به صورت قفسه باز در مخزن اصلی نگهداری و سرویس‌دهی می‌شود. کتب موجود در کتابخانه عمومی الغدیربولاماجی عمدتاً به زبان فارسی و تعداد اندکی نیز به زبان های ترکی، انگلیسی  و عربی می باشد.
 
بخش کودکان :
بخش کودک کتابخانه الغدیر دارای 1114 نسخه کتاب  می باشد که مختص کودکان است.دراین بخش هم چنین کلاس های قرآن،قصه گویی ونقاشی برای کودکان برگزارمی گردد.
 
بخش مرجع:
از آنجا که هدف هر کتابخانه پاسخگویی به پرسش‌های کاربران و کمک به آنان در رفع نیازهای اطلاعاتی است، کتابخانه‌ها همیشه سعی در نیل به این هدف به شیوه‌های گوناگون و بهینه داشته‌اند. بخش مرجع کتابخانه عمومی الغدیر نیز به صورت مخزن باز دراختیار اعضا ءو مراجعان می‌باشد.
 
بخش نشریات :
 در این بخش،  نشریات رسیده به کتابخانه پس از ثبت در معرض دید و استفاده مراجعین قرار می گیرد. این کتابخانه اشتراک 45 عنوان نشریه را دارا می باشد.
بخش امانت:
پویایی هر کتابخانه مستلزم ارائه خدمات مناسب، مداوم و روز آمد است، به عبارتی جایگاه و کارآمدی هر کتابخانه نزد کاربران، با ارائه خدمات آن شناخته می‌شود. تمام فعالیتهای کتابخانه (گزینش ، فراهم آوری، سازماندهی و دسترسی پذیر کردن منابع) در جهت ارائه خدمات به استفاده کنندگان کتابخانه است و بیشترین تبلور آن در قسمت امانت است. بخش امانت کتابخانه نیز با استفاده از نرم افزارسامان امکان استفاده از منابع موجود و همچنین جستجو از طریق عنوان، سرشناسه ، موضوع و سایر مشخصات کتابشناختی به مراجعان ارئه خدمت می‌کند. هر عضو می تواند تعداد پنج نسخه کتاب در هر نوبت به مدت 14 روز امانت بگیرد و این مدت قابل تمدید است.
بخش دیداری – شنیداری:
به دلیل اهمیت مواد دیداری و شنیداری و تقاضای روز افزون برای استفاده از این مواد، این کتابخانه نیز اقدام به ایجاد آرشیو دیداری- شنیداری نموده است. این  منابع شامل مواد آموزشی، نرم افزار های قرآنی،  فیلم های آموزنده و سرگرمی است.
سالن مطالعه :
این کتابخانه هم چنین دارای سالن مطالعه درکنارمجموعه کتابخانه جهت مطالعه خواهران و برادران می باشد و در ساعات کاری کتابخانه قابل استفاده اعضا می باشد .
ساعات کاری:
 کتابخانه عمومی الغدیربولاماجی روزانه باپنج ساعت کاری:روزهای زوج صبح ازساعت 8 الی 13 وروزهای فرد(یکشنبه وسه شنبه)ازساعت14الی 19 وروزهای پنجشنبه ازساعت 8 الی 13 آماده ارائه خدمات به مراجعین می باشد.
                              
آدرس : خدابنده-بخش سجاسرود-روستای بولاماجی-خیابان امام-کتابخانه عمومی الغدیر
 
زمان عقربه اي
پنجشنبه 14 اسفند 1399