کتابخانه عمومی بصیرت
1395/6/17 چهارشنبه

روستای نیماور از روستاهای بخش مرکزی شهرستان زنجان میباشد و با 1252نفر جمعیت در 20 کیلومتری جاده زنجان- تهران واقع گردیده است.کتابخانه عمومی بصیرت که درمرکز این روستا قرار دارد در زمینی به مساحت484 متر و زیربنای 114 متر مربعدر سال 1391تاسیس شده است و دارای 4600نسخه کتاب و بخشهای مختلف از جمله مخزن اصلی کتاب،بخش مرجع ، بخش کودک، بخش نشریات، بخش نوجوان، بخش دفاع مقدس،استان سناسی و تازه های کتاب می باشد. 

بخش امانت:
امانت در این کتابخانه از طریق جستجو از رایانه و مخزن باز کتابخانه انجام می گیرد و مدت امانت کتاب 14روز می باشد که این مدت قابل تمدید می باشد وبه هر عضو حداکثر تا 5جلد کتاب امانت داده می شود.

بخش مخزن:
بخش مخزن کتابخانه بابیش از 3700جلد کتاب به صورت قفسه باز ،جستجو وبازیابی کتاب به صورت رایانه ای و رده بندی دیوئی می باشدو شامل کتابهای کلیات ،فلسفه ،روانشناسی،دین ،علوم اجتماعی،زبان ،علوم محض و...می باشد.
بخش مرجع:
این بخش دارای منابع مرجع می باشد ودر جهت پاسخگویی به پرسشها ونیازهای اطلاعاتی مراجعین ارایه خدمات می نماید.
بخش نشریات:
بخش نشریات با 25عنوان نشریه درکنار میز کتابدار و در دسترس مراجعین قرار دارد.
بخش کودک:
بخش کودک به صورت مستقل بوده ، دارای بیش از 850نسخه کتاب  ،لوازم نقاشی،میز وصندلی مخصوص کودک،بخش مخصوص نشریات کودکان و راهنمای مطالعه مربوط به گروههای سنی می باشد.در این بخش فعالیتهایی از جمله کلاسهای رفع اشکال دروس ابتدایی و راهنمایی ،مسابقات نقاشی و قصه گویی،جلسات نشست کتابخوانی،کلاسهای کاردستی ،نشریه خوانی دسته جمعی برگزار می شود.

این کتابخانه دارای بخش های دیگر ازجمله دفاع مقدس، تازه های کتاب، کتابهای کمک درسی و استان شناسی نیز می باشد.
آدرس کتابخانه :
شهرستان زنجان-بخش مرکزی-روستای نیماور-خیابان فردوسی-کتابخانه بصیرت
تلفن ونمابر: 02432465354
آدرس وبلاگ: http://libbasirat.parsiblog.com