1391/7/27 پنجشنبه کتابخانه‌ عمومی شهید رجایی
کتابخانه‌ عمومی شهید رجایی

کتابخانه‌ عمومی شهید رجایی، در خیابان آیت الله خویی شهرستان ماهنشان قرار دارد و در دی ماه سال 1374 افتتاح گردیده است. این کتابخانه تنها کتابخانه موجود در شهر ماهنشان می باشد و 2 مدرسه ابتدایی، 2 مدرسه متوسطه اول، 2مورد دبیرستان و هنرستان شبانه روزی و دانشگاه پیام نور و آزاد را تحت پوشش دارد.
کتابخانه شهید رجایی با مساحت 2480 متر مربع زمین و زیربنای 646 متر مربع دارای دو سالن مطالعه‌ی خواهران و برادران، بخش امانت، بخش کودک، بخش مرجع،بخش دفاع مقدس ، بخش نشریات، بخش دیداری – شنیداری، سالن آمفی تئاتر و نمازخانه‌ است.

منابع کتابخانه:
   کتابخانه عمومی شهید رجایی دارای 21417 نسخه کتاب است که به صورت قفسه باز قابل استفاده اعضا می باشد. کتابها به زبان فارسی و بخشی نیز به زبانهای عربی، ترکی و انگلیسی است.

بخش امانت:
   در این بخش مراجعه کنندگان می توانند به کمک نرم افزار سامان منابع مورد نیاز خود را بازیابی نمایند. هر عضو می تواند 5 جلد کتاب را به مدت 14 روز به امانت بگیرد و این مدت به صورت حضوری و یا تلفنی قابل تمدید می باشد. همچنین اعضا می توانند کتابهای مورد نیازی که در دست امانت است برای خود رزرو کنند.
بخش کودکان و نوجوانان:
   این بخش در مکان مجزا از سالن کتابخانه واقع شده است و دارای 2658 نسخه کتاب می باشد. هر ماه برنامه های متنوعی همچون کتاب‌خوانی، قصه‌گویی، نقاشی، تهیه کاردستی در این بخش برگزار می گردد.

بخش دیداری – شنیداری:
  بخش دیداری و شنیداری داخل بخش مخزن قرار گرفته است و تعداد منابع آن 106حلقه لوح فشرده در موضوعات متنوع می باشد.
بخش مرجع:
 بخش مرجع کتابهای متنوعی را در موضوعات مختلفی در خود جای داده است و بیش از 663 نسخه کتاب دارد. بخش مرجع دارای منابع پاسخگو به سوالات مراجعین است؛ که استفاده از این منابع فقط در داخل سالن مطالعه امکان پذیر است.
بخش نشریات:
   در این بخش نشریات رسیده به کتابخانه پس از ثبت، جهت استفاده مراجعان در قفسه قرار می گیرد. 128 عنوان نشریات (هفته نامه، ماهانه، فصلنامه و گاهنامه در زمینه های موضوعی مختلف: ادبی روانشناسی، فلسفی، سیاسی اجتماعی و ...) اشتراک دارد.

بخش خدمات اینترنتـی:
   بخش خدمات اینترنتی آماده ارائه هرگونه خدمات اینترنتی به مراجعان می باشد ..
مدارک لازم جهت عضویت:
1- یک قطعه عکس
2- کارت شناسایی معتبر
3- مبلغ 15000 ریال
عضویت خانواده های محترم شهدا، جانبازان و آزادگان،کتابداران و همسر و فرزندان ، همچنین خانواده های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی، اعضای فعال بسیج و خردسالان عزیز رایگان است.
ساعت کاری کتابخانه:
کتابخانه همه روزه (به غیر از تعطیلات رسمی) از ساعت 30/7 صبح تا 30/18 عصرو پنجشنبه ها از ساعت 30/7صبح لغایت 13 آماده ارائه خدمات به مراجعین محترم است.
اعضاء:
کتابخانه عمومی شهید رجایی دارای 750نفر عضو فعال می باشد.
وبلاگ:
www.mahneshan-lib-nahad.blogfa.com
آدرس: شهرستان ماهنشان – خیابان آیت الله خویی روبروی آموزش و پرورش. تلفن: 02436222020
بيشتر