تقويم
<>
شيدسچپج
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
بيشتر
زمان عقربه اي
دوشنبه 18 اسفند 1399

کتابرسان سیار خدابنده
1394/8/6 چهارشنبه
کتابرسان سیار خدابندهکتابخانه سیار خدابنده از سال 1388فعالیت خود را شروع کرده این کتابخانه بصورت سیار به روستاهای اطراف شهرستان خدابنده خدمات رسانی می کند. منابع این کتابخانه بصورت مداوم روزآمد سازی شده و در هر بار مراجعه به روستاها منابع جدیدتری جایگزین می گردد
کتابرسان سیار برای تحویل مواد و خدمات کتابخانه‌ای در مناطقی که مردم به کتابخانه عمومی دسترسی ندارند، تجهیز و بکار گرفته شده است. کارکرد اصلی کتابخانه سیار نیز همانند سایر کتابخانه‌ها، به جریان انداختن اطلاعات و خدمت به جامعه تحت‌پوشش است.برگزاری مسابقات کتابخوانی، حضور در مدارس و مهدهای کودک، برگزاری مسابقات نقاشی از اهم فعالیت های کتابرسان سیار است.
منابع کتابخانه:
مجموعه منابع کتابخانه شامل 4000 نسخه کتاب است که به صورت باز در مخزن اصلی، نگهداری و سرویس‌دهی می‌شود. کتب موجود در کتابخانه عمومی سیار خدابنده عمدتا به زبان فارسی و تعداد اندکی نیز به زبان های ترکی، انگلیسی و عربی است.

بخش کودکان :
بخش کودک کتابخانه سیار خدابنده دارای 1000 نسخه کتاب می باشد که مختص کودکان است و به صورت مجزا دریک قفسه ارائه می گردد.

بخش مرجع:
از آنجا که هدف هر کتابخانه پاسخگویی به پرسش‌های کاربران و کمک به آنان در رفع نیازهای اطلاعاتی است، کتابخانه‌ها همیشه سعی در نیل به این هدف به شیوه‌های گوناگون و بهینه داشته‌اند. بخش مرجع کتابخانه عمومی نیز به صورت مخزن باز در اختیار اعضا و مراجعان می‌باشد.

بخش نشریات :
در این بخش، نشریات رسیده به کتابخانه پس از ثبت در معرض دید و استفاده مراجعین قرار می گیرد. این کتابخانه اشتراک 30 عنوان نشریه و روزنامه را دارا می باشد.

بخش امانت:
پویایی هر کتابخانه مستلزم ارایه خدمات مناسب، مداوم و روز آمد است، به عبارتی جایگاه و کارآمدی هر کتابخانه نزد کاربران، با ارایه خدمات آن شناخته می‌شود. تمام فعالیتهای کتابخانه (گزینش ، فراهم آوری، سازماندهی و دسترسی پذیر کردن منابع) در جهت ارایه خدمات به استفاده کنندگان کتابخانه است و بیشترین تبلور آن در قسمت امانت است. بخش امانت کتابخانه نیز با استفاده از نرم افزار سامان امکان استفاده از منابع موجود و همچنین جستجو از طریق عنوان، سرشناسه ، موضوع و سایر مشخصات کتابشناختی به مراجعان ارایه خدمت می‌کند. هر عضو می تواند تعداد پنج نسخه کتاب در هر نوبت به مدت 15 روز امانت بگیرد و این مدت قابل تمدید است.
خدمات اطلاع رسانی :
با توجه به رشد روز افزون اطلاعات و نیاز مراجعان به اطلاعات روز آمد، دیگر تنها با اتکا به منابع سنتی نمی توان همه نیاز های مراجعان را برآورده کرد از این رو لازم است که کتابخانه ها به منابع الکترونیکی مجهز شوند. در این راستا کتابخانه عمومی سیار خدابنده نیز اقدام به گسترش منابع و تجهیزات الکترونیکی نموده است. خدمات جستجو و ارائه اطلاعات از طریق نمایه نشریات کشور و اینترنت در این کتابخانه امکان پذیر است .
ساعات کاری:
کتابخانه.شیفت صبح از ساعت 30/7الی30/13.و شیفت بعد از ظهر از ساعت 30/12الی18می باشد.روزهای زوج به روستاها خدمات رسانی میکند.و روزهای فرد در کتابخانه شمس سجاسی کارهای آماده سازی منابع و کارهای اداری را مسول کتابدار کتابخانه سیار انجام می دهد.
تلفن کتابخانه سیار خدابنده : 02434332649

وبلاگ:
www. qeydarsayyarlib.blogfa.com