صفحه اصلي
تصوير ها
متون عمومي
منو اشيا عمودي
ورود1391/7/24 دوشنبه
كتابخانه عمومي  حكيم زهراوي

 
كتابخانه عمومي حكيم زهراوي با مساحت 2077 متر مربع و زير بناي 275 متر مربع در سال 1377 تاسيس. كتابخانه در ابتدا به وسيله اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان اداره مي‌شد اما از اوايل سال 1383 همزمان با  تصويب قانون تاسيس و نحوه ي اداره كتابخانه هاي عمومي كشور همانند ساير كتابخانه‌هاي عمومي زير نظر مديريت اموركتابخانه هاي عمومي زنجان فعاليت مي نمايد.  
 
 
منابع كتابخانه:
مجموعه منابع كتابخانه شامل 10250 نسخه كتاب است كه  به صورت باز در مخزن اصلي، نگهداري و سرويس‌دهي مي‌شود. كتب موجود در كتابخانه عمومي انديشه  عمدتا به زبان فارسي و تعداد اندكي نيز به زبان هاي تركي، انگليسي  و عربي است. 
 
 
بخش امانت:
پويايي هر كتابخانه مستلزم ارايه خدمات مناسب، مداوم و روز آمد است، به عبارتي جايگاه و كارآمدي هر كتابخانه نزد كاربران، با ارايه خدمات آن شناخته مي‌شود. تمام فعاليتهاي كتابخانه (گزينش ، فراهم آوري، سازماندهي و دسترسي پذير كردن منابع) در جهت ارايه خدمات به استفاده كنندگان كتابخانه است و بيشترين تبلور آن در قسمت امانت است. بخش امانت كتابخانه نيز با استفاده از نرم افزار نمايه امكان استفاده از منابع موجود و همچنين جستجو از طريق عنوان، سرشناسه ، موضوع و ساير مشخصات كتابشناختي به مراجعان ارايه خدمت مي‌كند. هر عضو مي تواند تعداد پنج نسخه كتاب در هر نوبت به مدت 15 روز امانت بگيرد و اين مدت قابل تمديد است.   
 
 
 
بخش كودكان : بخش كودك كتابخانه انديشه داراي 1095عنوان كتاب  مي باشد كه مختص كودكان است و به صورت مجزا در  مخزن كتابخانه به صورت باز  نگهداري مي شود.  
 
 
بخش ديداري – شنيداري:
به دليل اهميت مواد ديداري و شنيداري و تقاضاي روز افزون براي استفاده از اين مواد، اين كتابخانه نيز اقدام به ايجاد آرشيو ديداري- شنيداري نموده است. اين  منابع شامل مواد آموزشي، نرم افزار هاي قرآني،  فيلم هاي آموزنده و سرگرمي است. اين كتابخانه هم اكنون داراي بيش از 392 عنوان لوح فشرده  قابل امانت است و برنامه ريزي هايي جهت گسترش آن صورت گرفته است .
 
 
 
 
بخش مرجع:
از آنجا كه هدف هر كتابخانه پاسخگويي به پرسش‌هاي كاربران و كمك به آنان در رفع نيازهاي اطلاعاتي است، كتابخانه‌ها هميشه سعي در نيل به اين هدف به شيوه‌هاي گوناگون و بهينه داشته‌اند. بخش مرجع كتابخانه عمومي  نيز به صورت مخزن باز در اختيار اعضا و مراجعان مي‌باشد.
 
 
بخش نشريات :
در اين بخش،  نشريات رسيده به كتابخانه پس از ثبت در معرض ديد و استفاده مراجعين قرار مي گيرد. اين كتابخانه اشتراك 49 عنوان نشريه و روزنامه را دارا مي باشد.
 
 خدمات اطلاع رساني :
با توجه به رشد روز افزون اطلاعات و نياز مراجعان به اطلاعات روز آمد، ديگر تنها با اتكا به منابع سنتي نمي توان همه نياز هاي مراجعان را برآورده كرد از اين رو لازم است كه كتابخانه ها به منابع  الكترونيكي مجهز شوند. در اين راستا كتابخانه عمومي انديشه نيز اقدام به گسترش منابع  و تجهيزات الكترونيكي نموده است. خدمات جستجو و ارائه اطلاعات از طريق نمايه نشريات كشور و اينترنت در اين كتابخانه امكان پذير است .
 
 
سالن هاي مطالعه :  كتابخانه داراي يك سالن مطالعه مجزا جهت مطالعه خواهران و برادران  است و در ساعات كاري كتابخانه قابل استفاده اعضا مي باشد.
 
 
اعضاء: :كتابخانه عمومي انديشه هم اكنون داراي 260 عضو فعال مي‌باشد
 
 
ساعات كاري:  كتابخانه همه روزه(به جز روز هاي تعطيل) از ساعت 8:30 صبح تا 5 عصر آماده ارائه خدمات به مراجعان مي باشد
 
 
آدرس : خدابنده كرسف كتابخانه عمومي انديشه
تلفن : 34355696 - 024
وبلاگ : http://libraryandishe.blogfa.com