1396/10/5 سه‌شنبه

دهستان سهرین واقع در بخش قره پشتلوی شهرستان زنجان دارای0 75 خانوار و 2500 نفر جمعیت می باشد.کتابخانه عمومی فرهیختگان که در مرکز این دهستان قراردارد در زمینی به مساحت 225 مترو زیر بنای 185 متر در سال  1390تاسیس شده است و با بیش از 10500 جلد کتاب دارای بخشهای مختلف از جمله مخزن اصلی کتاب، کمک درسی ،بخش مرجع ،بخش کودک،بخش نشریات،بخش نوجوان، دفاع مقدس و تازه های کتاب می باشد تعداد اعضای فعال کتابخانه بیش از 350نفر و واحد مذکور دارای شبکه اینترنت مختص جستجوی اعضا می باشد.
بخش مخزن:
بخش مخزن کتابخانه بابیش از 8500جلد کتاب به صورت قفسه باز ،جستجو وبازیابی کتاب به صورت رایانه ای و رده بندی دیوئی می باشدو شامل کتابهای کلیات ،فلسفه ،روانشناسی،دین ،علوم اجتماعی،زبان ،علوم محض و...می باشد.
بخش کودک:
بخش کودک با بیش از 1800 نسخه کتاب  در کنار بخش اصلی کتابخانه قرار گرفته است. از عمده فعالیتهای فرهنگی این بخش تهیه روزنامه دیواری ، معرفی کتاب، نشست جمع خوانی، قصه گویی،مسابقه نقاشی، آموزش تهیه کاردستی و مسابقه خلاصه نویسی می باشد.
بخش مرجع:
این بخش دارای منابع مرجع ودر جهت پاسخگویی به پرسشها ونیازهای اطلاعاتی مراجعین ارایه خدمات می نماید.
بخش نشریات:
بخش نشریات با 30عنوان نشریه در ورودی سالن مطالعه در دسترس مراجعین قرار دارد.
 بخش امانت:
امانت در این کتابخانه از طریق جستجو از رایانه و مخزن باز کتابخانه انجام می گیرد امانت ماهیانه کتابخانه بیش از 400نسخه کتاب می باشد و مدت امانت کتاب 14روز می باشد و به هر عضو حداکثر تا 5جلد کتاب امانت داده می شود.
آدرس وبلاگ:http://libfarhikhteghan.parsiblog.com
شماره تلفن: 02432243725
آدرس کتابخانه : شهرستان زنجان - بخش قره پشتلو – دهستان سهرین –خیابان محمد رسو الله - طبقه زیرزمین مسجد باب الحوائج