1396/10/13 چهارشنبه

کتابخانه عمومی امام حسین (ع) همزمان با بیست و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران در آبان 1392 با مساعدت و همیاری هیات امنای مسجد حسینیه منطقه بی سیم در زمینی به مساحت 750 متر مربع با زیربنای 255 متر مربع واقع در طبقه پایین این مسجد افتتاح و آماده ارائه خدمات به همشهریان محترم می باشد . این کتابخانه در حال حاضر دارای 5000 نسخه کتاب 50 عنوان نشریه ماهانه و 7 عنوان روزنامه است و به تدریج به منابع آن افزوده خواهد شد .
کتابخانه عمومی امام حسین (ع) دارای بخش های مختلفی از جمله مخزن کتاب ، سالن مطالعه ، کودک ، مرجع ، دفاع مقدس ، منابع کمک درسی ، نشریات ، تازه های کتاب ، منابع مسابقات فرهنگی ، پایگاه مقالات و خدمات اینترنتی است .همچنین طرح های متنوعی نظیر شبکه کتابخوانان حرفه ای و اهدای کتاب در این کتابخانه اجرا می گردد .
بخش امانات :
در این بخش مراجعان می توانند به کمک سامانه سامان و از طریق فیلد های جستجوی عنوان ، موضوع ، نویسنده و ... مدارک مورد نیاز خود را بازیابی نمایند .هر عضو می تواند 5 نسخه کتاب را به مدت 14 روز به امانت بگیرد و این مدت بصورت حضوری تلفنی و یا با مراجعه به آدرس samanpl.com قابل تمدید می باشد . همچنین اعضا می توانند از طریق وبسایت فوق از وضعیت کتب امانتی خود اطلاع یافته کتاب مورد نیاز خود را در کتابخانه های عمومی جستجو کرده و کتابهای خود را در صورت عدم درخواست دیگران رزرو نمایند .
بخش مخزن کتابخانه :
مجموعه کتابخانه شامل 4000 عنوان کتاب با موضوع ادبیات علوم رایانه تاریخ و جغرافیا هنر علوم اجتماعی علوم کاربردی و ... می باشد .
مرجع :
از آنجا که هدف هر کتابخانه پاسخگویی به پرسش های کاربران و کمک به آنان در رفع نیازهای اطلاعاتی است بخش مرجع کتابخانه دارای 500 نسخه منابع مرجع جهت پاسخگویی به سوالات است که استفاده از این منابع در داخل سالن مطالعه امکان پذیر است .
 
بخش مسابقات فرهنگی :
کتابخانه عمومی امام حسین (ع) در راستای اهداف نهاد کتابخانه های عمومی کشور به صورت ماهانه اقدام به برگزاری مسابقات اعم از نویسندگی ، خلاصه نویسی ، جدول کتابشناسی ، جدول کلمات متقاطع برای مقاطع مختلف سنی و نیز مسابقات آنلاین از منابع موجود در این بخش می باشد .
بخش دفاع مقدس :
در راستای ارزش گزاری و آشنایی مراجعین محترم با آرمان ها و آثار دفاع مقدس این بخش با حدود 200 عنوان از دیگر بخش های مورد نیاز مراجعین است .
بخش نشریات :
بخش نشریات کتابخانه شامل 50 عنوان نشریه در موضوعات مختلف و 7 عنوان روزنامه سراسری و محلی است .
بخش مقالات :
بانک الکترونیکی فهرست شده مقالات فارسی نقد آثار و گفتگوهای مندرج در نشریات مختلف با بیش از 1.5 میلیون عنوان در پایگاه اینترنتی  irannamaye.ir قابل استفاده محققین محترم کتابخانه خواهد بود
بخش خدمات اینترنتی :
این کتابخانه جهت استفاده محققین دارای بخش مجزای خدمات اینترنتی با 2 سیستم رایانه است .
بخش کودکان :
این بخش به طور مجزا با 1500 عنوان کتاب در گروه های مختلف سنی کودک و نوجوان با محیطی زیبا قابل استفاده کودکان است . بخش کودک دارای فعالیت هایی از جمله امانت کتاب کتاب خوانی قصه گویی نقاشی نمایش عروسکی نمایش خلاق بازی های فکری شاهنامه خوانی قرآن و نهج البلاغه می باشد .
 اهدای کتاب :
بیایید با اهدای کتاب هایمان دانایی را به هموطنان خود هدیه کنیم . این طرح به منظور غنی سازی مجموعه منابع کتابخانه در طول سال اجرا می گردد . از عموم مردم فرهنگ دوست دعوت می شود با اهدای کتاب های خود در این امر مهم شرکت نمایند .
آدرس کتابخانه :
زنجان ، شهرک بیسیم ، خیابان شهید فیاض بخش ، کوچه شهید مرادی ، کتابخانه امام حسین (ع)

تلفن :33472510-02