منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
تصوير ها
متون عمومي
منو اشيا عمودي
ورود
1393/5/13 دوشنبه
کتابخانه عمومی علوی یوسف آباد

روستای یوسف آباد در 25 کیلومتری جاده زنجان تهران واقع شده است و دارای نفر جمعیت و تعداد خانوار می باشد.دارای دهداری، بخانه بهداشت ،یک مدرسه ابتدایی و راهنمایی و یک کتابخانه می باشد.این کتابخانه در سال 1392 تاسیس شده و دارای 200 متر زیر بنا ،20 مترسالن مطالعه بزرگسالان و 16 متر سالن مطالعه کودکان می باشد. این کتابخانه با همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور و دهیاری روستای یوسف آباد بنا شده است . یک سالن مطالعه برای بزرگسالان و یک سالن مطالعه مجزا برای کودکان می باشد. که در هر سالن قفسه های مربوط به کتابهای خودشان گنجانده شده است.تعداد کتابهای بخش بزرگسالان در حدود 4273کتاب که شامل کتابهای فارسی ، غیر فارسی و کتابهای کمک آموزشی می باشد.
اهداف
1.      ایجاد بستری مناسب برای افرادی که علاقه مند به آموزش خود می باشند.
2.      ارتقاء علم و فرهنگ جامعه عزیزمان
3.      ایجاد یک کتابخانه نمونه
4.      کمک به برنامه درسی در سطح وسیع تر برای دانش آموزان و علاقه مندان
5.      اطلاع رسانی در تمام زمینه های علمی
6.       ارائه خط مشی به منظور ایجاد هماهنگی بین کتابخانه ها
اعضا :
کتابخانه علوی از بهمن ماه 1392شروع به عضو گیری نموده و با دعوت از عموم اهالی روستای یوسف آباد وروستاهای مجاور تلاش به این مهم نموده است. در شهریور ماه 1396 این کتابخانه دارای 347 عضو فعال می باشد. که به طور میانگین هر عضو در ماه 3 کتاب به امانت می برند.


بخش امانت :
میانگین تعداد کتابی که ماهیانه به هر عضو امانت داده می شود سه کتاب می باشد ،کلیه منابع موجود در مخزن کتابخانه درحال ثبت در نرم افزار می باشد.

بخش کودکان:
بخش کودکان و نوجوانان کتابخانه ویر دارای 404 نسخه کتاب ثبت شده و 150 عضو کودک و نوجوان است. بخش کودکان و نوجوانان دارای فعالیت‌هایی از جمله امانت کتاب، کتاب‌خوانی، قصه‌گویی، نقاشی ، قرآندر قالب قصه و نظایرآن است و این برنامه ها به صورت مستمر ادامه دارد.
       
اعضای زیر هفت سال:
این کتابخانه در جهت جذب افراد زیر هفت سال نیز تلاش نموده و جهت ایجاد علاقه مندی کودکان به کتاب و کتابخوانی از تمام کودکان زیر هفت سال دعوت به عضویت نموده است.
 
بخش نشریات :
بخش نشریات کتابخانه شامل 25عنوان (ماهانه) در موضوعات مختلف دارا می باشد.

بخش دفاع مقدس:
در راستای ارزشگزاری و آشنایی مراجعین محترم با آرمان ها و آثار دفاع مقدس، این بخش در کتابخانه ایجاد شده است.
فعالیت های فرهنگی انجام شده در کتابخانه :
فعالیت هایی از قبیل کلاس قصه گویی ، نشست کتابخوان کتابخانه ای و مدرسه ای، نشست جمع خوانی ،تهیه روزنامه دیواری، حدیث هفته ، حفظ شعر و ... می توان اشاره نمود.
 
 
 آدرس وبلاگ: http://publicalavilibrary.blog.ir 
تلفن: 02435853318