منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
تصوير ها
متون عمومي
منو اشيا عمودي
ورود
1393/5/13 دوشنبه
کتابخانه ولایت خیرآباد
روستای خیرآباد در 30 کیلومتری جاده زنجان تهران واقع شده است و دارای مردمی انقلابی و متدین حدود 3000نفر جمعیت و تعداد 1000خانوار می باشد.امکانات این روستااز قبیل دهیاری،خانه بهداشت،درمانگاه  ،چهار مدرسه ابتدایی و راهنمایی و یک باب کتابخانه، سالن ورزشی و دارای 45شهید هشت سال دفاع مقدس و تعداد زیادی جانباز وآزاده  می باشد. این کتابخانه در سال 1388 تاسیس شده و دارای 240 متر زیر بنا ،80 مترسالن مطالعه بزرگسالان(خواهران و برادران) و 40 متر سالن بخش کودکان می باشد. این کتابخانه با همکاری نهاد کتابخانه های عمومی کشور و دهیاری و شورای اسلامی روستای خیرآباد بنا شده است.این کتابخانه دارای بخشهای مختلف از جمله بخش مجزا برای کودکان، بخش نشریات ، دفاع مقدس ،کمک درسی نوجوانان ،تازه های کتاب و بخش مرجع می باشد..تعداد کتابهای بخش بزرگسالان حدود 5000جلد کتاب که شامل کتابهای فارسی ، غیر فارسی و کتابهای کمک آموزشی و کودکان 1600جلد  می باشد.
اهداف :
1.      ایجاد فضایی مناسب برای افراد علاقه مند به کتاب و مطالعه و آموزش
2.      ارتقاء علم و فرهنگ در جامعه
3.      در اختیار قرار دادن منابع علمی مناسب و لازم برای عموم
4.      کمک به برنامه درسی در سطح وسیع تر برای دانش آموزان و علاقه مندان
5.      گسترش فرهنگ مطالعه در جامعه
6.       پرورش کتابخوان در جامعه
اعضا :
کتابخانه ولایت خیرآباد در سطح عضوگیری از سال تاسیس تلاشها و برنامه های فرهنگی در این زمینه انجام داده و توانسته تعداد قابل توجهی عضوجذب نماید.این کتابخانه در شهریور ماه 1396 این کتابخانه دارای 483 عضو فعال می باشد.
بخش مخزن و امانت:
میانگین تعداد کتابی که ماهیانه به هر عضو امانت داده می شود سه کتاب می باشد این کتابخانه مجهز به نرم افزار سامان بوده که کلیه امورات مربوط به کتابداری اعم از امانت ،ثبت کتاب و توسط کتابدار بوسیله نرم افزار انجام می شود.

بخش کودکان:
بخش کودکان و نوجوانان کتابخانه ولایت دارای 1600 نسخه کتاب ثبت شده بخش کودکان و نوجوانان دارای فعالیت‌هایی از جمله امانت کتاب، کتاب‌خوانی، قصه‌گویی، نقاشی ، انشا نویسی کاردستی و... می باشد.
بخش نشریات :
بخش نشریات کتابخانه شامل 25عنوان (ماهانه) در موضوعات مختلف دارا می باشد.


بخش دفاع مقدس:
در راستای ارزشگزاری و آشنایی مراجعین محترم با آرمان ها و آثار دفاع مقدس، این بخش در کتابخانه ایجاد شده است.فعالیت های فرهنگی انجام شده در کتابخانه :
فعالیت هایی از قبیل کلاس قصه گویی ،نشست کتابخوان کتابخانه ای و مدرسه ای،نشست جمع خوانی ،تهیه روزنامه دیواری، حدیث هفته ، انشا نویسی و ... می توان اشاره نمود.
آدرس کتابخانه:روستای خیرآباد-انتهای خیابان امام خمینی(ره)
آدرس وبلاگ: http://velayat208.blogfa.ir 
تلفن:35882810